İnternet

Microsoft Foursquare’i alacak mı?

Microsoft adını listeye yazdırdı

Microsoft Foursquare’i alacak mı?

Microsoft ve American Express Foursquare’i almak istediklerini resmi olarak Perşembe günü belirtti. Potansiyel alıcı konumundaki bu iki firmadan hangisinin alacağı ise merak konusu.

Foursquare kullanıcıların yerlerini, durumlarını ve resimlerini paylaştıkları bir sosyal ortam. Temel olarak bulunulan yerler üzerinde duran sosyal ağda insanların beğendikleri ve gidilecek yerler, tavsiyeler gibi konular öncelikli.

1377857101_microsoft-and-american-express-both-looking-at-buying-a-stake-in-foursquare.jpg

Uygulama ayrıca size yakın olan arkadaşlarınız konusunda da iyi. Anlayacağınız, American Express gibi bir firmanın bu sosyal ağa sahip olmak istemesinde iyi nedenler var. Öte yandan karşısındaki rakibi Microsoft olduğunda işler karışabiliyor.

Foursquare’in gezilen alışveriş yerlerindeki mağazaların reklamlarını da çok iyi yaptığı bir gerçek. Bu özellik Foursquare’e henüz yeni eklendi. Firmanın değerinin 2 milyon dolar olduğu konuşuluyor. Bloomberg tarafından duyurulan haberle ilgili gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Misafir
four square 2 milyon mu milyar mı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.