İnternet

Microsoft'un bu kararı çok tartışılacak!

Live Messenger için aldığı bu karar tüm Dünya'da tepkiye neden olabilir!


Dünya'nın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft geçtiğimiz günlerde akıl almaz bir karar aldı. Tüm Dünya'da popüler olarak kullanılan iletişim yazılımı Live Messenger üzerinden aldığı bu karar tüm Dünya'da tepkiye neden olacak cinsten.

Popüler yazılım Windows Live Messenger için düzenlenen bu karar ile birlikte, uzun yıllardır Pirate Bay’in korsan içerik barındırması dolayısıyla hükümet kuruluşları ve şirketler, sitenin aleyhine çalışmalarda bulunmuştu hatırlarsınız. Buna Google başta olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşlar destek oluyor, Pirate Bay'ı her seferinde protesto ediyorlardı. Son zamanlarda karşımıza çıkan isimlerden birisi de Microsoft oldu.

1332841712_piratebay271110.jpg

Microsoft Pirate Bay'a ait link içeren tüm bağlantıları Live Messenger üzerinden bloke edecek. Peki bu nasıl olacak? Örneğin, siz Live Messenger üzerinden bir arkadaşınızla link paylaşmak istiyorsunuz, bu linkin içeriği de Pirate Bay'a ait olsun, Live Messenger bu bağlantıyı "Bu adres güvenilir değil" uyarısı ile bloke edecek.

Microsoft'un Pirate Bay' üzerine aldığı bu karar ilk değildi, daha önceleri aynı şekilde
Pidgin gibi üçüncü parti sohbet yazılımlarında da bu tarz bir bloke sistemini kullanmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.