İnternet

Facebook cephesi kızgın!

İnternette son zamanda yer alan haberler Facebook ekibini kızdırdı!


Facebook'un hayatımızdaki yeri ve önemi o denli büyümüş olmalıki iş başvurularında kontrol amaçlı Facebook şifresi istenebilir hale geldi. Bunlardan birisi geçtiğimiz hafta Associated Press, bazı şirket veya devlet kurumlarının iş başvuruları için facebook profillerinin şifrelerini sorduklarını haberlerinde sunmuştu.

1332792037_pg76privacy.jpgFacebook CPO'su Erin Egan, şirketin sitesinden kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Facebook şifrelerini kesinlikle 3. bir kurumla veya kişiyle paylaşmamaları gerektiğini söledi. Direkt olarak Facebook kullanıcılarını uyardığı konuşmasında şunları dile getirdi: "Bir kullanıcı olarak konuşacak olursam, sadece işe girmek için özel bilgilerinizi ve kullanıcı detaylarınızı başkalarıyla paylaşmaya zorlanmamalısınız. Sizi zorlayanlar olursa da, onlara gereken cevabı vermelisiniz. Bir arkadaş olarak konuşacak olursam, özel bilgilerinizin ve kullanıcı detaylarınızın tanımadığınız kişilerle paylaşılacağı konusunda endişelenmenize hiç gerek yok." dedi.

Sözlerine son verirken, bu tarz bir durumda Facebook kayıt sözleşmesinin ihlal edildiğini dile getirerek yasak olduğunun üstünde durdu. Hatırlatmaların ardından sözlerine son verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.