Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft, Edge’nin pazar payını arttırabilmek için elinden geleni yapıyor. Şirketin bu kapsamda attığı son adım ise, güvenlik önlemlerini arttırmaya yönelik oldu.

Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft, 'Phoenix' projesi kapsamında Edge tarayıcısının tamamen yenilenmesi üzerinde çalışıyor. Ancak öncesinde, güvenli bir ortamda sorunsuz bir tarama deneyimi için tonlarca faydalı yeni özellik alabiliriz. Çevrimiçi varlığınızı, karmaşık bir şifre seçerek güvende tutabilirsiniz. Eğer bunu zor buluyorsanız, Microsoft artık size yardımcı olacak.

Microsoft, Edge tarayıcısında şifrenizi yazarken şifrenin kırılma zorluğu seviyesini görüntüleyecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Birçok web sitesi, kötü niyetli kişiler tarafından kırılması zor güçlü bir şifre seçmelerine yardımcı olmak için şifre gücü göstergeleri sunar. Ancak, Edge'in yerleşik şifre göstergesi, kaydolduğunuz her web sitesinde şifre zorluk seviyelerinin görüntülenmesini sağlar.

Microsoft’un Edge’ye getirdiği yenilik, güvenlik tutkunlarını cezbedebilir

Microsoft Edge'in yerleşik şifre göstergesi, Zayıf, Orta ve Zorlu olmak üzere üç zorluk seviyesini görüntüleyecek. Bu göstergelerin adları zaten kendilerini anlatıyor. Şifre göstergesi ölçütünde Zorlu seviyesine ulaşmayı her zaman hedeflemelisiniz, çünkü bu, kötü niyetli kişilerin şifrenizi kırmak için zorlanacakları anlamına gelir.

Şifrenizin zorluk seviyesinin yanı sıra, Edge, yazmaya başlamadan önce size güçlü bir şifre oluşturacak bir öneri sunacaktır. Ancak aklınızda herhangi bir şey varsa, öneriyi yok sayabilir ve kendiniz yeterince güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz. Güçlü bir şifre oluşturmak için uzun tutun ve özel karakterler kullanın.