Google’ın eski çalışanları kurdukları şirketle Google’a rakip olabilirler!

Google tarafından işlerine son verilen binlerce çalışandan bazıları, bir araya gelerek kendi şirketlerini kurma kararı verdiler.

Google’ın eski çalışanları kurdukları şirketle Google’a rakip olabilirler!

Pandeminin başlamasıyla birlikte birçok teknoloji şirketi gibi Google da işten çıkarmalara gitmek zorunda kaldı. Bu durum birçok çalışanı derinden etkiledi. Ancak işten çıkarılan Henry Kirk, Google’dan ayrıldıktan sonra yaptığı bir açıklamada, yeni bir girişim kurarak yeniden yola koyulduğunu duyurdu.

Business Insider’a verdiği bir röportajda, Google’dan ayrıldıktan sonra eski çalışma arkadaşlarıyla bir araya geldiğini ve bir destek grubu oluşturduğunu belirten Kirk, aynı durumda olan insanlarla birlikte çalışarak bir tasarım ve geliştirme stüdyosu kurmaya karar verdiklerini ifade etti. Yeni şirketin kuruluşunda Kirk’un genel yönetici pozisyonunda yer aldığı açıklandı.

Google’ın eski çalışanları kurdukları şirketle Google’a rakip olabilirler!

Kirk, bu girişimin ev faturalarını ödemek için bazı projeler almalarını hedeflediklerini belirtti. Çiçeği burnunda patron kendilerine öncelikle sağlam bir temel oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi. Kendi deneyimlerinden yola çıkarak, işlerini kaybeden insanlara yardımcı olmak isteyen Kirk, insanların mali durumlarının farklı olabileceğinin altını çizerek, bazı kişilerin bakmakla yükümlü olduğu aileleri olduğunu ve bu nedenle farklı ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Yeni girişiminde Kirk ve eski Google çalışanları, diğer projelere destek olmak, fon sağlamak, yeni şirketlere danışmanlık vermek ve web siteleri için tasarım ve geliştirme sağlamak gibi hizmetler sunmayı hedefliyorlar. İşten çıkarmaların getirdiği zorluklarla başa çıkmak için kolları sıvayan Kirk, ayrıca bu yeni girişimlerin insanlara yeni iş fırsatları da sunabileceğini vurguladı.