İnternet

Microsoft’un sosyal ağı So.cl en sonunda açıldı

Microsoft'un yeni sosyal ağı So.cl'a Windows Live veya Facebook hesabınızla giriş yapabileceksiniz.

Microsoft’un sosyal ağı So.cl en sonunda açıldı

Microsoft, Facebook veya Google+ ile rekabete girmek için değil, öğrencilere kendi yaşıtları ile bilgi paylaşabilme olanağı sunmak için So.cl  sosyal ağını kurdu. Microsoft yetkilileri yaptığı açıklamada, şirketin araştırma birimi FUSE Labs tarafından geliştirilen So.cl platformunun, özellikle gençler arasında sosyal deneyim ve öğretimin geleceği üzerine yoğunlaşan deneysel bir araştırma olduğunu söyledi.

1337625269_socl3.jpg

Microsoft'un yeni sosyal ağı So.cl'a Windows Live veya Facebook hesabınızla giriş yapabileceksiniz. So.cl'a giriş yaptığınız zaman sistem size ilgi alanları seçebilmeniz için olanak saplıyor. Ayrıca beğendiğiniz siteleri paylaşmanız için diğer sitelerdeki paylaş butonu yerine "Share on So.cl" düğmesi de tasarlanmış.

So.cl'ye şimdilik fotoğraf yüklenemiyor ama video partileri özelliğiyle oluşturduğunuz videoları arkadaşlarınızla birlikte izleyebiliyorsunuz. Microsoft, fotoğraf ekleme özeliğinin yakında ekleneceğini söyledi. Geçtiğimiz aylarda Facebook'un da öğrencilere yönelik yeni gruplarını yayınladığını duyurmuştuk. Bu açıdan sosyal ağların öğrencilerin daha aktif yer alması ve bilgi paylaşması yönünde bir eğilim oluşturmaya çalıştıkları söyleyeniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.