İnternet

Millenicom da AKK’yi kaldırdı

Alternatif telekom operatörü Millenicom, BTK tarafından yapılan düzenleme ile yeni yılda son verilecek adil kullanım kotası AKK uygulamasını 1 Aralık itibarıyla kaldırdığını açıkladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenlemeyle internet kullanıcılarının veri aktarım limitini aşması halinde bağlantı hızlarının düşürülmesine neden olan AKK (Adil Kullanım Kotası) uygulamasının 2019 yılı başında kaldırılacağı açıklanmıştı. Bütünleşik telekom ve iletişim alanında hizmetler sunan Millenicom, konuyla ilgili bir adım attı ve BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden, 1 Aralık 2018 itibarıyla AKK’yi kaldırdı.

Millenicom da AKK’yi kaldırdı

Millenicom Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Karaer, AKK uygulamasını kaldırmalarına ilişkin bilgi verdi. ‘Gerçek Sınırsız’ paketiyle birlikte bir yılı aşkın süredir AKN’yi kaldırdıklarını ifade eden Karaer, “Abonelerimiz AKK’siz paketimize büyük ilgi gösteriyordu ve yeni abonelerimizin çok büyük bir kısmı da bu paketi tercih ediyordu. 1 Aralık Cumartesi gününden itibaren AKK’li paket kullanan abonelerimizi ve yeni abonelerimizi yeni paketlere geçirdik. BTK tarafından belirlenen sürenin dolmasını beklemeden böyle bir adım atarak sektöre bir kez daha öncülük ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

Avantajlı İnternet Kampanyası haricindeki tüm paketlerinin AKN’siz olduğunun altını çizen Karaer, “BTK’nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve tüm telekom şirketlerinin günümüzde de sürdürdüğü ‘İnternetsiz Ev Kalmasın’ kampanyası kapsamında abonelerimize sunduğumuz 4 Mbps’ye kadar 40 GB / 4 Mbps’ye kadar 20 GB internet paketlerimizde AKK sınırı bulunuyor. Kampanya ile 39,90 TL’ye 4 Mbps’ye kadar 40 GB AKK’li internet sunuyoruz. Yeni abonelerimizin de yararlanabileceği bu kampanya dışındaki tüm paketlerimizden AKK’yi kaldırdık” diye konuştu.

Yorumlar
Onur
Sektöre öncülük demişsiniz ama, Türknet yıllar önce yaptı zaten bu öncülüğü
Cevapla
Emrah
Yapılan bu değişikler kullanıcının lehine olarak görünsede internet sağlayıcıları fiyatları yükselterek daha çok para vermelerine yol açmıştır Btk kime çalışıyor vatandaş daha çok para vermek zırunda kalcak bu sistemle
Cevapla
Kral
Ne alaka. Şu an internet paketleri eskiye göre uygun değil mi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.