İnternet

Mobil cihazlar arasında interneti paylaş!

Giriş seviyesi akıllı telefonlarınızda internetinizi arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz!

Mobil cihazlar arasında interneti paylaş!

Open Garden, herhangi bir mobil cihazda var olan bir internet erişimini anında farklı cihaz ve kullanıcılar arasında paylaştırabilen, yani internet kullanımını çok kolay bir şekilde diğer cihazlara dağıtabilmeyi sağlayan oldukça yararlı hem bir mobil uygulama hem de bir masaüstü programıdır.

Program bluetooth ile çalışmaktadır, yani bilgisayarınızda bluetooth olmalıdır.
Programın Çalışma Mantığı: Bluetooth İle mobil cihazlar arasında internet paylasımı ve ağ kurabiliyorsunuz. Ağ merkeziniz anabilgisayarız olmaktadır, dosya paylasımı ve diğer sistemleri kullanabilirsiniz .

1340105089_webdevices.png

Şu an için Google Android, Mac OS X, Mobil Firefox ve Windows sürümleri olan ve yakında iPhone sürümü de çıkacak olan Open Garden, cihazlarında Open Garden kurulu olan kullanıcılar arasından internet bağlantısına sahip cihaz üzerinden diğer kullanıcıların da internete çıkabilmesini sağlayan harikulade bir uygulamadır. Kısacası Open Garden, kurulu olduğu cihazlar arasında bir mesh ağı kurarak internetin paylaştırılmasına olanak sağlamaktadır.

1340105470_174767wifi.jpgOpen Gardencihazlara bir kere kurulduğu andan itibaren arka planda sessizce çalışarak cihazları kendi Bluetooth bağlantısı üzerinden birbirine bağlayarak işlem yapmaktadır. Kendi paneli üzerinden var olan cihazları gösterip, hangi cihazda internet bağlantısı varsa, yine kendi oluşturduğu ağ üzerinden en uygun rotayı seçerek diğer cihazları da internete bağlayabilmektedir.Mobil cihazlar arasında interneti paylaştırmanın belki de en kolay yolu olmaya aday olan Open Garden, yakın bir gelecekte ağ üzerinden detaylı veri paylaşım kontrolü ve benzeri özelliklerle güncellenecek. İnternetin mobil paylaşımının Skype’ı olmaya aday gözüküyor. (Oktay Olgun)

* Windows
* Mac OS X
* Android
* Mobil Firefox

Yorumlar
Misafir
bu programı denediniz mi? bluetooth sorunu veriyor. bluetooth u bulamadığını söylüyor. kendi sitesindeki forumda da aynı sorunu tüm kullanıcılar yaşamışlar. http://forum.opengarden.com/discussion/169/og-wont-connect-to-bluetooth-error-popup/p1 bakabilirsiniz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.