İnternet

Mobil platformlara 250 adet yeni Emoji geliyor

Sosyal medyada ve anlık iletişimde yoğun bir biçimde kullanılan duygu ifadeleri yani emoji'lere 250 yenisi eklenecek.

Mobil platformlara 250 adet yeni Emoji geliyor

Eskiden mesajların sonuna iki nokta üst üste ve parantez ile yapılan gülücük simgelerinin yerini alan emoji'lerin (duygu ifadeleri) kullanım alanı gün geçtikçe artıyor. Daha öncesinde Twitter'ın mobil ve masaüstü uygulamalarında kullanıma sunulan ve bazı teknik sorunları aşılan emojilerin bu sefer sayıları artıyor. Temmuz ayında yayınlanacak Unicode 7.0 güncellemesiyle 250 adet yeni emoji, iOS, Android ve Windows Phone cihazlarında kullanıma sunulacak. 

1403077363_img20140618102538.jpg

Yeni duygu ifadeleri Microsoft, Apple ve Google ile ortaklaşa hazırlandı. En son 2010 yılında güncelleme alan emoji, yeni güncelleme ile aralarında sincap, halterci, oy sandığı ve faks makinesinin de bulunduğu ifadelere kavuşacak.

İnsanların duygularını elektronik alanda ifade etmesine yardımcı olan emoji'ler ilk kez 1998'te Japonya'daki bir GSM operatörü tarafından müşterilerine sunuldu. En çok kullanılan emoji ise kalp sembolü idi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.