İnternet

Moskova'da Mezarlıklara WiFi Noktaları Yerleştiriliyor

Moskova'da mezarlıklarda WiFi erişimi olacak


Büyük şehirlerdeki ücretsiz WiFi alanları, mobil cihaz kullanıcılarının yoğun bir şekilde kullandığı hizmetlerden biri oldu. Bu konuda başı çeken şehirlerden biri olan Moskova ise WiFi ölü noktalarını gidermek adına farklı bir strateji izlemeye başladı. Moskova'da yer alan mezarlıklara da WiFi noktaları entegre edilecek.

1450105450_moskovada-mezarliklara-wifi-noktalari-yerlestiriliyor.jpg

Moskova'da Mezarlıklara WiFi Noktaları Yerleştiriliyor

Rus yazar Anton Chekhov, Sovyet lider Nikita Khrushchev ve ilk Rus Devlet Başkanı Boris Yeltsin gibi isimlerin yattığı  Vagankovo, Troyekurovo, ve Novodevichy mezarlıklarında faaliyete geçirilen bu proje ile aslında, bu önemli mezarlıklarda bulunan kişiler hakkında araştırma yapmak isteyenlere destek olmak hedefleniyor tabi buna ek olarak mezarlık alanlarının WiFi erişim noktalarını kopartmaması da amaçlar arasında. 

Yeni yıl ile faaliyete girmesi beklenen bu WiFi noktalarının istenilen hedefi tutturması haline şehirdeki 133 mezarlığa daha aynı çalışmanın yapılacağı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.