İnternet

Turkcell, 4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Panelinde Çalışmalarını Anlattı

"4


"4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Paneli" önemli misafirleri ve deyim yerindeyse bu teknolojiye yön verecek isimleri ağırladı. Haliç Kongre Merkezi, bugün çok büyük ve bir o kadar önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı. olarak yerinde takip ettiğimiz panele, Cumhurbaşkanlığı Bilişim Başkanı Ali Taha Koç, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Sami Nalbantoğlu, Türk Telekom Grup Teknoloji GMYCoşkun Şahin, TURKCELL CTO İlker Kuruöz,Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel katıldı. Turkcell CTO'su İlker Kuruöz, firmanın hayatımıza girecek olan 4.5G teknolojisi hakkıdan açıklamalarda bulundu

1449949572_4.5g-5g.jpg

Turkcell, 4.5G Teknolojileri ve 5G Vizyonu Panelinde Çalışmalarını Anlattı

Turkcell adına konuşması olarak katılan İlker Kuruoz, Turkcell Superonline olarak uzun süredir yapmakta oldukları fiber altyapı çalışmalarının 4.5G için olan önemini vurguladı. Bu çalışmaların sanıldığı kadar kolay olmadığını ifade eden Kuruöz, özellikle de altyapı çalışmaları sırasında fiber döşenecek bölgelerde zaman zaman sorunlar yaşandığını belirtti.

Turkcell olarak 4.5G teknolojine, ihale sonrasında elde ettikleri frekanslarla en kaliteli hizmeti vermek için çalışacaklarını söyledi. Buna ek olarak, fiber altyapı çalışmalarına kolaylık kazandırılması için, kentsel dönüşüm sürecinde fiber altyapısı olmayan binaya iskan verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. 

Bu sayede evlere kadar fiberi döşenebileceğini vurgulayan İlker Kuruöz, 4.5G teknolojisine yaptıkları fiber altyapı ve baz istasyonu çalışmalarıyla tam gaz devam ettiklerini söyledi.

5G cephesinde ise henüz hazır olan bir şeyin olmadığını ve bunun için uzun bir yolun olduğunu söyleyen İlker Kuruöz, 4.5G ile bu yoldaki en ciddi adımın atılacağını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.