İnternet

Motorola haftaya şartlı olarak Google'ın!

Google'ın, Motorola'yı satın almasında ki son engel de kalktı.


Google ile Motorola'nın arasındaki satın alma anlaşmasının resmi olarak hayata geçirilmesi için önündeki son engel de kaldırıldı. Avrupa Birliği ve Amerika'daki tekelleşmeyi önlemekten sorumlu düzenleyici kurumlar geçtiğimiz aylarda bu anlaşmayı onaydan geçirmişlerdi.

1337533048_google-takes-over-motorola-mobility.jpg

Yeni gelen haberlere göre Çin'de dün Google'a şartlı olarak gerekli onayı verdi.

Google bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada Çin Hükümetinin satın almayı onayladığını doğruladı. Google, gerekli işlemlerin ise önümüzdeki haftaya kadar tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Çin'in bu onayı bir şart öne sürerek kabul ettiği ise diğer bir haber. Çin Hükümetinin Google'dan talebi ise, Android'in en az 5 yıl süresince açık kaynak olarak kullanılmaya devam ettirilmesi.

Çin'in bu isteğinin nedeni ise, Motorola Google'ın olduktan sonra Android'in sadece Motorola'nın cihazlarında kullanılmasını engellemek. Çünkü başta ZTE ve Huawei olmak üzere çok sayıda Çin üreticinin de akıllı telefon alanındaki Android'den geçimlerini sağlaması.

Sonuç olarak, Motorola'nın mobil kolu önümüzdeki hafta itibarı ile artık resmen Google'a geçiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.