İnternet

Mozilla coştu! Firefox 6 Beta' ya günler kaldı.

Mozilla güncellemelerde sınır tanımıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Firefox 5 Final sürümünden sonra, şimdi de Firefox 6 geliyor.


Mozilla sınır tanımıyor. Geçtiğimiz günlerde Firefox 5' in final sürümünü kullanıcılara sunan Mozilla, 5 Temmuz' da Firefox 6 Beta' yı yayınlamaya hazırlanıyor.

Firefox 5 yayınlandıktan kısa bir süre sonra Firefox 4' den desteğini çeken Mozilla, Firefox 6 çıktıktan sonra da aynı yolu izleyeceği düşünülüyor. Ayrıca 5 Temmuz' da Beta yayınlandıktan hemen aynı gün Firefox 7' de "Aurora" adlı geliştirme aşamasına gelecek.

Mozilla sık güncelleme özelliğini ünlü e-posta istemcisi Thunderbird için de uygulamaya başladı. Thunderbird' ün beşinci sürümünde RSS beslemeleri, ek dosya yönetimi, pencere haline getirilebilen sekmeler gibi özelliklere yer verilecek.

Mozilla, Firefox' u otomatik güncellemeyecek bu tercihi kullanıcılara bırakacak. Fakat güvenlik açıklarının ve performans hatalarının kapanması için günceleme işleminin yapılması şart.

Bakalım Mozilla' nın bu hızlı gidişatı ne gibi sonuçlar çıkaracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.