İnternet

Internet Explorer 10' un beta 2 versiyonu yayınlandı!

Merakla beklenen yeni sürüm karşınızda!


İlk çıktığı günlerde milyonlarca kişi tarafından indirilen ve bir çok web teknolojisine destek veren Internet Explorer 9 yavaş yavaş yerini Internet Explorer 10' a bırakmaya hazırlanıyor.

Google Chrome' un çıkmasıyla bir hayli kızışan tarayıcı savaşında, Chrome' un sürekli yeni versiyon çıkarması rakiplerini etkilemiş gözüküyor. Ziraa 3-4 yılda bir versiyon çıkaran Microsoft İnternet Explorer 10' u çıkarmak için hızla çalışıyor.

Internet Explorer 9' la gelen ve en çok tartışılan konulardan biri olan HTML 5 desteği yeni sürümde daha performanslı çalışacak ve ek olarak sürekle bırak özelliği kullanılabilecek. Özellikle SilverLight geliştiricileri bu konuya oldukça tepki göstersede Microsoft HTML 5' den vazgeçmedi ve geliştirmeye devam ediyor.

Diğer yenilikler arasında; CSS3 Positioned Floats ve Dosya Okuma API gibi yeni teknolojilerde yer alıyor. Ayrıca yeni Explorer' da güvenlik daha üst düzeye taşınmış.

Yeni çıkan Internet Explorer 10 Beta 2' yi demek istiyorsanız tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.