İnternet

Mozilla MarketPlace açıldı!

Mozilla artık kullanıcıların uygulamalara kolay ulaşabileceği Mozilla Marketplace'i hizmete sunuyor.

Mozilla MarketPlace açıldı!

Şirketler artık kendi alanlarının dışında uygulamalara imza atmaya başladılar. Firmalar her alan piyasasından pay almak istiyorlar. Facebook'un açtığı marketten sonra Amazon'da daha önce açtığı ve sadece Amerika'da erişimi olan App Store'u Avrupa'ya taşımanın planlarını yapmaya başladı. Şimdi ise internet tarayıcıları arasındaki rekabetin arttığı sıralarda tarayıcı tabanlı uygulamalarda artmaya başladı.

1339576654_mozilla-marketplace.jpeg

Bu nedenle pazar paylarını arttırmaya çalışan tarayıcılar, kullanıcıların geliştirilen uygulamalara daha kolay ulaşması için kendi marketlerini sunmak istiyorlar. Son olarak bu furyaya Mozilla'da eklendi. Mozilla, Windows, Mac, ve Linux üzerinde hizmet veren açık kaynak kodlu bir web tarayıcısı. Mozilla artık kullanıcıların uygulamalara kolay ulaşabileceği Mozilla Marketplace'i hizmete sunuyor.

1339576754_mozilla-marketplace.jpg

Mozilla Marketplace'de, şimdilik 200 uygulama bulunuyor ve birkaç ay daha test sürecinde olacak. Mozilla Marketplace'ye ulaşabilmek için, Firefox pre-alpha sürümünün bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor.

Yorumlar
Misafir
firefox 16 diye birşey mi var?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.