İnternet

Mynet, Nasıl TV’yi satın aldı

Türkiye’nin lider internet platformu Mynet, hızla büyüyen video pazarındaki yerini Nasıl TV’yi alarak sağlamlaştırdı.

Mynet, Nasıl TV’yi satın aldı

2012 yılının Nisan ayında Sebastiyan.com ile premium video servisi hizmeti vermeye başlayan Mynet, Nasıl TV’yi de bünyesine katarak içerik yayıncısı kimliğinin yanına, üretici kimliğini ekleyerek pazardaki yerini sağlamlaştırdı.

Nasıl TV’nin kurucu ortaklarından Engin Subaşlar ve Mynet İçerik Servisleri Direktörü Özlem Ulueren ile Nasıl TV’nin oluşumu ve Mynet bünyesine katılması sürecini konuştuk.

Soru   : Nasıl TV Nedir ?

Engin :Nasıl TV, nasıl yapıldığı merak edilen konularda kısa, eğitici ve akılda kalıcı videolar sunarak, bilgiye en pratik yoldan ulaşılmasını sağlayan bir internet sitesi aslında. Nasıl TV’yi diğer video sitelerinden farklı  kılan 4 temel unsur;

  • Bir işin nasıl yapılacağını, birkaç dakika içerisinde detaylı görüntüler ve basit bir anlatım ile sunması,
  • Uygulamaya yönelik hazırlanmış içeriğiyle pratik bir rehber olması,
  • Adım adım anlatımlarıyla, akılda kalıcılık ve uygulamakolaylığısunması
  • Yüksek çözünürlükteki içeriklerinin görsel zenginlik sağlaması olarak özetlenebilir.

1359624965_mynet-nasil-logolar-225x225.jpgBugün farklı internet tarayıcılarıyla, mobil ve tablet cihazlarla ücretsiz erişilebilen Nasıl TV platformuna, ilerleyen dönemlerde akıllı televizyonlar gibi farklı mecralar üzerinden de erişim sağlanabilecek.

Bu ayırt edici özellikleri ile Nasıl TV, Türkçe içeriğe sahip video uygulamaları arasında farklılık yaratmayı hedefliyor.

Soru   :Kuruluş hikayesi ve kurucuları kimlerdir ?

Engin(@esubaslar):Nasıl TV’yi  Ercan Erciyes (@ererciyes) ve  Semih Hazar (@shazar) ile beraber 2012 Nisan ayındaaçtık. Amacımız, günlük hayatta rastlanan birçok soru hakkında cevaplar içeren, basit anlatıma, görsel zenginliğe sahip özgün video içeriğine duyulan ihtiyacı karşılamaktı.

Geçen zaman içerisinde video çekmenin, uygun formatı bulmanın ve bunu kullanıcıya en güzel şekilde sunmanın zorluklarını, yaptığımız farklı çalışmalarla çözerek, Nasıl TV'yi kullanıcılar tarafından beğenilen bir servis haline getirdik.

Soru   :Mynet tarafından satın alınma süreci hakkında kısa bilgiyi de sizden alabilir miyiz Özlem Hanım ?

Özlem :Mynet olarak özellikle Nisan ayında premium video servisimiz Sebastiyan’ı hayata geçirdikten sonra, video pazarında ciddi bir ses getirdik. Daha sonra, yayıncı kimliğimizin ötesine geçmek amacıyla “Nasıl Yapılır” türü videolarüretmeye karar verdik. Bu süreçte, henüz küçük ama potansiyeli çok yüksek olan Nasıl TV ekibiyle görüşmeye başladık. Bir aylık görüşmelerin sonucunda da Nasıl TV’yi Mynet bünyesine kattık. Engin ve ekip arkadaşları ilebirlikte Nasıl TV’yi büyütmeye çalışacağız.

Soru :Mynet, NasılTV satın alması ile pazarda neyi amaçlıyor ?

Özlem : Az evvel de belirttiğim gibi,video pazarında Sebastiyan ile başlayanvarlığımızı “Nasıl Yapılır” formatında özgün ve kaliteli video içerikleri ile kuvvetlendirmek   amacındayız.Mynet’ivideo alanında özellikle“Premium” ve “Nasıl Yapılır”kanallarından büyütüyor olacağız. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de video izlenme rakamları ciddi anlamda artış gösteriyor. Özellikle, ürün ve hizmetleri video izleyicisinin ihtiyaçlarına göre sunan Nasıl TV hem kullanıcı hem de reklam veren tarafında ciddi ilgi görecektir. Yapılan son araştırmalarda bunu doğrular nitelikte. Özellikle, 18-44 yaş arasındaki kadınların “Nasıl Yapılır”   videoları yoğun olarak izlediği görülüyor. Bu amaçla özellikle kadınlara yönelik “lifestyle” odaklı içerikler ile zenginleştirerek 2 yıl içinde 20 kategoride ayda 4.5 milyonyeni izleyici rakamına ulaşmak hedefindeyiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.