İnternet

Öğrencilere internet müjdesi!

Binali Yıldırım'dan yurtlarda kalan yüksek öğrenim öğrencilerine internet müjdesi geldi.

Öğrencilere internet müjdesi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, ''Yurtlarda kalan 308 bin yüksek öğrenim öğrencisine bedava internet kullandıracağız'' dedi.

Yıldırım, Katip Çelebi Üniversitesi'nin 2012-2013 akademik yılı açılış törenine katıldı ve açılışta yaptığı konuşmada, eğitime 2012 yılında 39 milyar lira, 2013 yılında ise 47 milyar 500 milyon lira kaynak ayırdıklarını, bunun bir rekor olduğunu dile getirdi.

1353827758_129420.jpg

Bakan Yıldırım, Bakanlık olarak okullara geniş bant interneti sağladıklarını söyledi ve ''Şimdi yeni bir karar aldık. Yurtlarda kalan 308 bin yükseköğrenim öğrencisine bedava internet kullandıracağız. Bunu Gençlik ve Spor Bakanlığı ile beraber yapıyoruz'' diye öğrencilere seslendi.

Binali Yıldırım, İzmir'de 5 bin kişilik öğrenci yaşam merkezini 2013'de yapmaya başlayacaklarını, söyledi ve Karşıyaka'da 400 yataklı hastanenin temelini 28 Kasım'da atacaklarını vurguladı. Bakan, ''İzmir'e sözümüz var. İzmir, hizmetin, yatırımın projelerin şehri olacak dedik. Bazıları kilometrelerce laf eder bir arpa boyu iş yapar. Biz bir arpa boyu laf, kilometrelerce iş yaparak bugünlere geldik'' dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.