İnternet

Öğretmenlere Google yasağı geldi!

Öğretmenler okullarda Google'a erişemediler.

Öğretmenlere Google yasağı geldi!

Öğretmenler, okullarda internet üzerinden Google arama motoruna erişemeyince şaşkınlık yaşadılar.

1338444451_googleogretmen.jpg

Okulda Google'a erişmeye çalışan öğretmenler, bilgisayarlarında, "Bu siteye erişim, Milli Eğitim Bakanlığı'nın isteğiyle Türk Telekom tarafından engellenmiştir" mesajıyla karşılaşınca şaşırdılar.

Google'a hatta zaman zaman da gazetelerin internet sitelerine erişimin engellenmesine yaklaşık 700 bin öğretmen, tepki gösterdi. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu konuyla ilgili açıklamasında, Google'a erişimin engellenmesine ilişkin bir talimatlarının olmadığını söylediler.

Yetkililer, Türk Telekom'un gün içerisinde zararlı içerikleri tespit ettiği, bu tespitler sırasında bazı yasaksız sitelerin engele takılabildiğini iddia etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu şekilde açıklama yaptı, ancak öğretmenler okullardan Google'a erişmek istediklerinde karşısına açıkça Türk Telekom'un bu siteyi Milli Eğitim Bakanlığı'nın isteğiyle engellediği yazıyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.