İnternet

Önde gelen oyun sitesi IGN yine el değiştirdi!

IGN Entertainment'i kim aldı?

Önde gelen oyun sitesi IGN yine el değiştirdi!

IGN, video oyunlarla ilgili içerik üretiyor ve Amerika Birleşik Devletleri ve hatta dünyanın en güçlü oyun inceleme sitesi olarak biliniyor. Şimdi IGN, News Corporation'a ait j2 Global tarafından satın alındı.

IGN Entertainment'i satın alması ile birlikte j2, sadece IGN markasını elinde bulundurmuş olmuyor. Bu markayı satın alması ile birlikte erkeklere yönelik yaşam tarzı web sitesi AskMen.com ve bir diğer oyun sitesi 1up.com gibi çok güçlü markalara da sahip olmuş oldu.

1360006643_82290.png

2005 yılında News Corporation, 650 milyon dolar karşılığında IGN Entertainment'ı satın almıştı. Şirket bu satış ile elinden çıkarmış oldu. j2 bünyesine altındaki tüm markalarla birlikte katılacak olan IGN Entertainment böylelikle, j2 firmasının dijital medya işlerinden elde ettiği geliri, tam 2 katına çıkarmasını sağlayacak.

IGN Entertainment'in, genelde 18-34 yaş aralığında erkek hedef kitlesine sahip ve tam 600 reklamvereni bulunuyor. Ayrıca aylık 53 milyon tekil ziyaretçisi bulunan şirketin, satın alınması ile ilgili herhangi bir rakam verilmedi.

Yorumlar
Misafir
dünyanın en büyük oyun platformu burası. İns kalitesi düşmez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.