İnternet

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix'e geldi!

Halen gösterimde olan Yılmaz Erdoğan'ın Organize İşler Sazan Sarmalı filmi ani bir kararla Netflix'e geldi!

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix'e geldi!

Normalde filmlerin sinema gösterim süreleri bittikten birkaç ay sonra Netflix benzeri platformlara gelmesi beklenir. Ancak yakın zamanda Türkiye'de yaşanan ve yapımcılarla film dağıtıcılarını karşı karşıya getiren anlaşmazlıktan dolayı ilk kez bir film halen gösterimde iken Netflix'e geldi.

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix'e geldi!

Yılın en çok konuşulan yapımlarından Organize İşler Sazan Sarmalı bugünden itibaren Netflix üzerinden izlenebilecek. Türkiye dahil, ABD’den İngiltere’ye, Kanada’dan Danimarka’ya, 190’dan fazla ülkedeki izleyiciler, İstanbul’un altını üstüne getiren üçkağıtçı Asım Noyan ve çetesinin maceralarına tanıklık edecek.

Yılmaz Erdoğan imzası taşıyan Organize İşler Sazan Sarmalı’nın kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut ve Erdem Baş gibi isimler yer alıyor.

Netflix üzerinden yaptığımız kontrolde filmin gerçekten de yayına girdiğini gördük. Aşağıdaki ekran görüntüsü de bunu ispatlıyor. 

Organize İşler Sazan Sarmalı Netflix'e geldi! - Resim : 1

Yeni bir dönem mi başlıyor?

Halen gösterimde olan bir filmin Netflix gibi bir platforma gelmesi akıllara 'dünya değişiyor mu' sorusunu getirdi. Bugüne kadar az rastlanır bir durum olan gösterimde olan bir filmin dijital platformlarda yayınlanması, önümüzdeki günlerde bunların sayılarının artacağı düşüncesini de akıllara getiriyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Filmler sinemadan önce dijital platformlara mı gelmeli? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Organize İşler Sazan Sarmalı hakkında

1 Şubat 2019 tarihinde, 1237 sinema salonunda gösterime giren ve sadece iki haftadır gösterimde olan Organize İşler Sazan Sarmalı filmi, bu sürede 2 milyon 579 bin 230 kişi tarafından izlenmişti. Film bu iki haftalık sürede 39 milyon 838 bin 128 TL hasılat elde etmişti.

Yakın zamanda gerginlik olmuştu

Kısa bir süre önce Türkiye'de sinema ağının önemli bir yüzdesine sahip Güney Kore merkezli Mars Grup ile film yapımcıları arasında hasılat paylaşımı ile ilgili tartışmalar yaşanmıştı. Mars şirketler grubunu mısır ve kola ile bilet gelirlerini gizlemekle suçlayan sinema yapımcıları, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini, aksi takdirde film çekmeye devam edemeyeceklerini belirtmişti. İsyan bayrağını açan isimler arasında Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Şahan Gökbakar gibi isimler de yer alıyordu. Daha sonra hükümet tarafından yapılan bir düzenleme ile sinema ile promosyona (kola ya da mısır gibi) ayrı bilet kesilerek ikisinin birleştirilmesinin önüne geçilmişti. 

Bazı çevreler Organize İşler Sazan Sarmalı'nın bu kadar hızlı bir şekilde Neftlix'e gelmesini yaşanan bu tartışmalara bağlıyor. 

Netflix Türkiye böyle duyurdu

Konuyla ilgili paylaşım ise Netflix Türkiye Twitter hesabından geldi. Paylaşılan mesajda Organize İşler Sazan Sarmalı'nın platforma geldiği esprili bir dille anlatılıyor:

Yorumlar
Aylin
üyeyim ancak haber den sonra defalarca aradım, ingiltere den giriyorum. Yok Yalan haber
Cevapla
naslan
yalan haber yapmayin … simdi baktim yoktu … bekliyorum bir an once gelsin diye … fakat yoktu
Cevapla
Mustafa
Yav herkes yaptı bu haberi. Adamlar neden yalan söylersin. Sen malsan bu adam ne yapsın .
Medet
Adam Netflix kullanacak da, arama yapmayı bilmeyecek! Ben de aradım yok.
Mal mısın?
Kardeş. Adamlar ekran görüntüsü koymuş, sen diyorsun ki yok. Arama yapmayı biliyor musun Netflix üzerinde. Anasayfaya bakarsan göremezsin.
Yalan
Bn neden netflixde göremiyorum üye olmama rağmen.yanlış haber şuan yok.yayinda.üye olmayın bu filim için
Cevapla
Yalancıyı...
He bütün Türkiye'yi kandırmışlar o zaman kardeş. Bir sen göremiyorsun tüm ülyke görüyor nedense.
Yoruk
Haklisiniz yalan haber bende İngiltere den giriyorum Netflix e uye olmama ragmen yok
Seyhmus21
Bilet fiyatları 25₺ iken bu çöp filmlere bu para verilmez bu parayı sadece aquaman Avengers gibi filmlere verilir
Cevapla
Tipitip
Sen iyisini yap bizde izliyelim.
asd
Nete düşmeler artar.net
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.