İnternet

Panama belgeleri tekrar sızdırıldı

İkinci kez yayınlanan Panama belgelerinde, 100 Türk şirketinin adı yer alıyor.

Panama belgeleri tekrar sızdırıldı

Wikileaks'den sonra dünya tarihinin en büyük bilgi sızıntısı olan Panama Belgeleri, yeniden gün yüzüne çıktı. Mahkeme kararı ile kullanıcıların erişimine yasaklanan belgeler, ikinci defa erişilebilir hale geldi.

 

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyomu (ICIJ) söz konusu kararı göz ardı ederek 320 binden fazla Off-shore hesabın detaylarını kamuoyuna açıkladı. Belgelerin arasında bazı zenginlerin Off-shore hesaplar kullanarak vergi sorumluluklarından kaçındığını gösteren bilgilerde yer alıyor. 

1462876821_panama.png

Belgelerin yayınlandığı ICIJ'nin internet sitesinde ülkelere göre arama yapılabilen kayıtlarda İngiltere'den 17 bin, Rusya'dan 11 bin, Birleşik Arap Emirlikleri'nden 8 bin, ABD'den 6 bin, Fransa'dan 304, Almanya'dan 200 ve Türkiye'den 100 civarında şirketin bilgileri bulunuyor. Son olarak tüm dünya'yı etkileten Panama Belgeleri’ne offshoreleaks.icij.org linki aracılığıyla erişebilirsiniz.

 Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.