İnternet

Periscope yayınlarına yeni özellikler geliyor

Twitter'ın canlı yayın platformu Periscope, yakında yayın arama, Drone’lar ve 24 saat sonra kaydetme özellikleri geliyor.

Periscope yayınlarına yeni özellikler geliyor

Twitter, Periscope üzerinde yapılan yayınlara önemli güncellemeler getiriyor. Yakın bir gelecekte ilgilendiğiniz alanla ilgili yayınları arayabilecek, drone’lardan yapılan yayınları da sisteme yükleyebilecek, dahası yayınlarınızı kaydederek 24 saat sonra da izleyebileceksiniz.

 

Önümüzdeki haftalarda, yayınları bir başlık veya konuya göre arayabileceksiniz. “Global List” içindeki “Arama” bölümüne tıkladığınızda, arama yapabileceğiniz #Seyahat, #Müzik, #Yiyecek gibi birçok başlık önerisi göreceksiniz. Arama sonuçları içerisinde istediğiniz hashtag üzerindeki “Yayın yap” butonuna basarak veya doğrudan hashtag’i ekleyerek yayına başlayabilirsiniz.

1462871117_periscope.jpeg 

Halen iki ayrı özel başlık içerisinde arama yapabilmek için de denemelerimizi sürdürüyoruz. “First Scope” ile yeni yayıncıları ailemize kazandırabilirsiniz. “GoPros ve Drone” ile de “GoPros” ve hatta drone üzerinden yapılan yayınlara da ilk kez ulaşabileceksiniz.

Drone’larla yeni bir bakış açısı

Desteklenen bir DJI drone üzerinden yayın yapmak için iPhone’unuzu drone’un uzaktan kumandasına bağlamanız yeterli olacak. Anında drone’unuzdan videoyu otomatik olarak sisteme alarak; drone, iPhone kameranız ve de GoPro arasında gidip gelmenizi sağlayacağız.

1462871151_periscope-1.jpg

Yayın sırasında görüntünüzü telefonunuzdan kuş bakışı şeklinde verebilecek ve hatta önemli noktalara dikkat çekmek için çizim (Sketch) özelliğini de kullanabileceksiniz. iPhone telefon veya destekli bir DJI drone sahibi herkes bu hafta yayına başlayabilecek.

1462870995_periscope-2.png

24 saat geçse de yayınınızı saklayın

Geçtiğimiz hafta, videolarınızı 24 saatten sonra da saklayabilmenize olanak tanıyan beta sürümünü tanıtmıştık. Bugün ise önümüzdeki haftalarda başlatacağımız çok daha geniş kapsamlı çözümün ilk adımını sunmak istiyoruz.

1462871035_periscope-3.jpg

Tek bir hedefimiz var: size yayınlarınız üzerinde tam yetki sağlamak. Yakında yayınlarınız Periscope ve Twitter üzerinde yorumlar ve kalpler de dahil olmak üzere otomatik olarak kaydedilecek.

1462871342_periscope-4.png

Fikrinizi değiştirirseniz, yayınlarınızı “yayın sonrası ekranında” veya profilinizde istediğiniz an silebilirsiniz. Ayrıca yayınının 24 saat sonra silinmesini isteyenler de bunu ayarlar bölümünden kolaylıkla yapabilirler.

1462871382_periscope-5.png

Bu güncellemelerin, yayınları ve ilgilendiğiniz grupları bulmanızı daha da kolaylaştırmasını umuyoruz. Daha fazla bilgi için aramalar, drone yayınları ve 24 saat sonrasında kaydetme özellikleri için “Yardım Merkezi”ne başvurabilirsiniz.

1462871448_periscope-6.png

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.