İnternet

PayU Türkiye, Türkiye E-ticaret Girişimcilik Haritası'nı çıkarttı

E-ticaret şirketlerine online ödeme hizmetleri sunan PayU, beraber çalıştığı şirketler arasında düzenlediği anket sonucunda Türkiye’nin e-ticaret girişimcilik haritasını çıkarttı

PayU Türkiye, Türkiye E-ticaret Girişimcilik Haritası'nı çıkarttı

2500 kişi arasından 550 şirketin geri dönüş yaptığı anket sonrasında çıkan sonuçlar arasında Türkiye’deki girişimcilerin %91’ini erkeklerin oluşturduğu ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

E-ticaret girişimlerinin büyük çoğunluğu küçük bir ekiple işlerini yürütüyor. 1-5 kişilik ekibe sahip olan girişimler %68’lik bir bölümü oluştururken, %13’lük bir kesimin 6-10 kişilik bir ekibi bulunuyor. 50 kişinin üzerinde bir personele sahip olan girişimlerin oranı ise %5.

Girişimler üzerinden en çok alışveriş yapılan saatler ise öğlen 12:00 ile 17:00 arasında değişiklik gösteriyor. En çok ihtiyaç duyulan personel ise %33 ile online pazarlama yöneticisi, %19 ile yazımlıcı ve %18 ile müşteri hizmetleri çalışanı.

En çok kullanılan ödeme sistemi ise %88 ile kredi kartı olarak öne çıkıyor. Mobil ödeme sonuçlarına dair veri de paylaşılan infografikte mobil ödemenin sadece %1’lik bir orana sahip olduğu görülüyor. Türkiye’deki kullanıcı alışkanlıkları arasında mobil ödemenin hala çok yerleşmediğini bu sonuçları ele alarak söylemek mümkün. Detaylı ve çarpıcı sonuçları içeren PayU Türkiye tarafından hazırlanan infografiği aşağıdan göz atabilirsiniz.
1369456238_payuinfografik.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.