Poco Pad 5G'nin sırları çözülüyor

Poco'nun merakla beklenen tableti Pad 5G hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu cihazın sunduğu yenilikler neler olabilir?

Poco Pad 5G'nin sırları çözülüyor

POCO, küresel pazardaki ilk tableti POCO Pad'i tanıttı. Bu orta sınıf tablet, yüksek çözünürlüklü ekranı ve 16:10 en-boy oranıyla dikkat çekiyor. Şu anda sadece Wi-Fi modeli mevcut olan bu tabletin, yakında 5G modelinin de Hindistan'da piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

POCO Pad 5G modeli, Hindistan Standartları Bürosu (BIS) sertifikasyon sitesinde 24074PCD2I model numarasıyla görüldü. Bu model numarası, Çin'de yeni piyasaya sürülen Redmi Pad Pro 5G'nin model numarasına oldukça benziyor. Redmi Pad Pro 5G, 24074RPD2I model numarasına sahip. Dolayısıyla, bu yeni modelin sadece 5G bağlantı özelliği eklenmiş bir versiyon olduğu ve diğer teknik özelliklerinin Wi-Fi modelle aynı olacağı tahmin ediliyor.

POCO Pad 5G'nin beklenen özelliklerine gelince, 12.1 inç 120 Hz LCD ekranla birlikte 2.5K çözünürlük ve 16:10 en-boy oranı sunması bekleniyor. Ekran, 600 nit maksimum parlaklığa sahip olacak ve düşük parlaklık seviyelerinde göz yorgunluğunu azaltmak için DC dimming özelliği bulunacak. Ayrıca, Dolby Atmos ve Dolby Vision destekleriyle yüksek kaliteli video akışı sağlanacak.

Tablet, Snapdragon 7s Gen 2 işlemci ile güçlendirilecek ve 8 GB RAM ile 256 GB depolama kapasitesi sunacak. Ayrıca, 1.5TB'a kadar microSD kart desteği ile depolama alanı genişletilebilecek. Ön ve arka tarafında 8 MP kameralar bulunacak olan bu tablet, 10,000 mAh kapasiteli batarya ve 33W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarla buluşacak. Son olarak, Android 14 tabanlı HyperOS işletim sistemi ile kutudan çıkması bekleniyor.