İnternet

Sosyal paylaşım ağı Pondr kapandı!

Halit Ergenç’in yeğeni Aziz Akgül ile yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak hayata geçirdiği sosyal medya platformu Pondr, kapandı.


Oyuncu Halit Ergenç’in yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaparak yeğeni Aziz Akgül’le birlikte hayata geçirdiği Pondr adındaki akıllı telefon uygulaması sessiz sedasız mağazalardan kaldırıldı. Hürriyet'ten Ahmet Can Şit'in haberine göre; Instagram’a benzer bir tasarıma sahip olan Pondr’ın en önemli özelliği ise iki resmin yan yana konularak sosyal ağ üzerindeki kişilerden fikir alınabilmesiydi.

İlk olarak 2014 yılında düzenlenen lansman sırasında konuşan Halit Ergenç, ''Pondr, tensel temas gibi. Pondr yapısı, oluşturduğu ve oluşturacağı yaşam paylaşma kültürü ile başka insanlarla iletişim kurmayı ve etkileşime açık olmayı seven herkes için vazgeçilmez bir uygulama olacak. Doğru proje, iyi odaklanma ve geniş vizyonla Pondr’ın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir sosyalleşme ağı haline geleceğinden kuşkum yok. Çok büyüyeceğinden eminim. Yakında dünya devi olacağız.'' açıklamalarında bulunmuştu. 

 PONDR TAM OLARAK NE İŞE YARIYORDU?

Sisteme üye olan kullanıcılar, çektikleri fotoğrafları Pondr’a yerleştiriyor ve altında duygu ikonları ya da kendi sözcüklerini kullanarak iki seçenek oluşturuyorlardı. Takipçileri ise bu iki seçenekten birini onaylayarak yada isterlerse yorum ekleyerek aynı içerikle ilgili kendi fikirlerini beyan ediyordu.

Pondr’da sosyal ağ kullanıcılarının çok sevdiği hashtag, geotag, mention özelliklerine ek olarak anında mesaj ve fotoğraf filtreleme fonksiyonları ile zengin bir etkileşim ve sosyalleşme ortamı sunuluyordu. Konu hakkında henüz Halit Ergenç veya Aziz Akgül'den bir açıklama yapılmadı ancak bir girişim daha tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmış oldu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.