İnternet

Proline Bilişim Akademisi ilk mezunlarını verdi!

Türk Teknoloji Şirketi Proline Bilişim’in, yeni nesil teknolojiler üretecek ve bu teknolojileri Kuzey Afrika ve Ortadoğu’ya taşıyacak ekibi yetiştirebilmek hedefiyle düzenlediği Proline Bilişim Akademisi tamamlandı.

Proline Bilişim Akademisi ilk mezunlarını verdi!

Türk teknoloji şirketi Proline’ın üniversite-sanayi işbirliğine yönelik eğitim ve işe alım programı “Proline Bilişim Akademisi” toplam 6 haftalık eğitim programını tamamladı. Stratejik yapılanması çerçevesinde kendi Ar-Ge merkezinde ürettiği teknolojileri Kuzey Afrika ve Ortadoğu’ya taşımayı hedefleyen Proline, tasarladığı programla söz konusu teknolojileri hem üretecek hem de ilgili bölgelere taşıyacak ekipleri bugünden yetiştirebilmeyi amaçlıyor.

Türkiye’de teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen yeni mezunların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim ve istihdam fırsatı sunan Proline Bilişim Akademisi, 15 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında toplanan başvurular sonrasında yapılan detaylı değerlendirmeler ve 27 Haziran’a kadar süren mülakatların ardından 4 Ağustos 2014 tarihinde başlamıştı.

www.prolineakademi.com adresinden yönetilen başvuru süreci sonunda yüzlerce aday arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda programa kabul edilen ve Bilgisayar, Matematik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun 11 öğrenci; 2 haftalık teorik eğitimin ardından, 4 hafta boyunca Proline Ar-Ge Merkezi’nde, yetkinlik ve hedefleri doğrultusunda ilgili bölümlere yerleştirildi. Proline Bilişim Akademisi öğrencileri, her bir bölümün atadığı mentorlar tarafından verilen teknik eğitimleri aldıktan sonra birer bitirme projesi hazırladı. Projeler süresince sistem entegrasyonu, e-kimlik ve biyometrik çözümler, kent güvenlik yönetim sistemleri, coğrafi bilgi sistemleri, büyük veri ve sosyal medya analizi gibi dallarda “işin mutfağında” bulunma fırsatı yakalayan öğrenciler toplamda 6 hafta süren program sonunda sertifikalarını alarak mezun oldular.

1411386990_prolinebilisimakademisi.jpg

 Proline Bilişim İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Kopuz, Proline Bilişim Akademisi hakkında şunları söyledi: “Sektörümüzde üniversite-sanayi işbirliğinin sürdürülebilir inovasyona olan katkısı tüm paydaşlarımızın da malumudur. Proline olarak bu alanda öncü bir çalışmaya imza atarak sektörün beklentileri doğrultusunda kendine güvenen, girişimci ruha sahip, yenilikçi ve araştırmacı gençlere kariyer fırsatı sunmak istedik ve ilk mezunlarımızı Eylül 2014’de verdik. Ülkemiz insan kaynağı açısından müthiş bir cevhere sahip. Teknoloji üreten bir Türkiye olma yolunda özel sektöre düşen en önemli sorumluluk bu cevheri işlemektir. İnanıyorum ki bu program, genç yeteneklerin kariyer yolculuklarında önemli kilometre taşlarından birisini oluşturacaktır."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.