İnternet

Radyoda Devrim!

Karnaval.com, Türkiye’nin İlk Sosyal Radyosu “Jelli” ile Radyoyu Yeniden Tanımlıyor…

Radyoda Devrim!

Türkiye’nin en büyük dijital radyo platformu Karnaval.com ile Silikon Vadisi’nde bulunan Kaliforniya merkezli öncü teknoloji şirketi Jelli Inc., uzun soluklu bir iş birliği yaparak, eşsiz bir sosyal radyo deneyimi olan Jelli’yi Türkiye’de hayata geçiriyor. Türkiye’de özel radyoculuğun 20. yılını kutlamaya hazırlanıldığı şu günlerde radyoyu ve radyoculuğu yeniden tanımlayacak, devrim niteliği taşıyan Jelli, Karnaval.com aracılığı ile dinleyicilerle buluşuyor. Jelli ile dinleyiciler verdikleri oylar ile radyoda çalacak şarkıları belirleyip, yayını tamamen kontrol edebiliyorlar.

Jelli, kitle kaynaklı (crowdsourced) bir sosyal radyodur. Jelli’yi www.karnaval.com üzerinden ve iPhone ya da Android telefonlarına indirebilecekleri Jelli uygulamaları ile kullanabilen dinleyiciler, radyolarda hangi şarkının çalacağına verdikleri oylarla karar verip yayını kontrol edebiliyorlar. Jelli radyolarını dinlerken beğendikleri şarkılara “Efsane”, beğenmedikleri şarkılara ise “Rezalet” oylarını verebiliyorlar. Yayında çalacak şarkılar ise verilen bu oylara göre belirleniyor. Dinleyiciler Jelli üzerinde çalacak sıradaki şarkıyı Facebook ve Twitter aracılığı ile arkadaşları ile paylaşabiliyor, diğer Jelli üyeleri ile sohbet edebiliyor ve Jelli’de yer alan “Roket” ve “Bomba” özelliklerini kullanarak sıradaki şarkıyı daha hızlı belirleyebiliyorlar.

1354874743_jellirock.png

Çalan Şarkıların Kaderi Dinleyicilerin Elinde…

Dinleyiciler çalan şarkıların kaderini verdikleri oylarla etkileyebiliyorlar. Eğer yeterli sayıdaki dinleyici çalan şarkı ile ilgili “Rezalet” oyu verirse, o şarkı anında kesiliyor ve yayından çıkıyor.

Jelli üzerinde gerçekleşen tüm dinleyici aktiviteleri Facebook’a tamamıyla entegre olduğu için dinleyicilerin aktiviteleri Facebook haber kaynaklarında yayınlanıyor.

Jelli; Jelli Türkçe Pop, Jelli Türkçe Rock, Jelli Rock, Jelli Dance, Jelli Base & Hip Hop ve Jelli Metro FM olmak üzere altı farklı dijital radyo ile Türkiye’de sadece Karnaval.com’da yer alıyor.

Karasal Radyoculukta Devrim

Aralık ayından itibaren Jelli kullanıcıları karasal yayın yapan ulusal radyo istasyonlar olan Metro FM, Süper FM ve Joyturk’ün yayınlarını da kontrol edebilecekler. Spectrum Medya ve Karnaval.com CEO’su Ali A. Abhary konu ile ilgili olarak; “Dinleyiciler akıllı telefonlarındaki Jelli uygulamaları veya bilgisayarlarını kullanarak karasal radyolarda çalacak şarkılara tamamen kendileri karar verebilecekler. Bu radyo programcılığı adına devrim niteliği taşıyan bir yolu temsil ediyor” dedi.

1354874776_jelliturkcepop.png

“Jelli Show” 14 Aralık’tan İtibaren Metro FM’de!

“Jelli Show” 14 Aralık gününden itibaren, hafta içi her gün 20:00 – 22:00 saatleri arasında Metro FM’de yer alacak. Bu saatler arasında yayın anlık olarak tamamen Metro FM dinleyicileri tarafından kontrol edilecek. Örneğin araçlarında seyahat eden dinleyiciler, iPhone veya Android telefonlarını Metro FM’in kumandası olarak kullanabilecekler. Jelli uygulamasından verdikleri oylarla Metro FM’de çalacak her şarkıyı yönlendirebilecekler.

2013 yılının başında benzer bir programın Süper FM ve JoyTurk’te de yer almasını planlanıyor.

Abhary sözlerine şöyle devam etti: ”Jelli’nin radyoculuk sektörünün son 50 yılındaki en büyük teknolojik yeniliği temsil ettiğini düşünüyorum. Jelli, Türkiye’deki haftalık 15 milyonluk radyo dinleyicisi ile 31 milyonluk Facebook kullanıcısı için geleneksel ve sosyal medyanın ideal kesişimini temsil ediyor ”.

Jelli Inc. CEO’su Mike Dougherty ise “Jelli’nin uluslararası versiyonunu Türkiye’de Karnaval.com ile başlattığımız için çok heyecanlıyız. Jelli sosyal internetin gücünü eğlence ile birleştirerek bir karasal radyo yayınının ulaşamayacağı, eski bir şeyden yeni bir şey yaratıyor. Jelli’nin son derece sosyal olan Türkiye pazarı için Karnaval.com portföyü ile ideal bir uyum sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Yorumlar
Misafir
yardım ya androide indiriyorm türkçe radyolar yok hep yabancı çözemedim .s
Cevapla
Merhaba iphone appstore de var mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.