İnternet

Rapidshare Free indirmelere hız sınırı koydu!

Dünya'nın tartışılmasız en büyük dosya paylaşım sitelerinden olan RapidShare free indirmelere hız sınırı getirdi.

Rapidshare Free indirmelere hız sınırı koydu!

Uzun yıllardır milyonlarca kulanıcı dosyasına ev sahipliği yapan, bünyesinde barındıran büyük dosya paylaşım sitesi RapidShare free indirmelerde hız sınırına geçti. Uzun yıllar hizmet veren paylaşım sitesi, bir çok konuda diğer sitelere her zaman öncülük etti, bazı konularda anlamakta güçlük çektiğimiz RapidShare eski yıllarındaki gibi Free indirmelere hız sınırı getirdi.
1330252474_sw.jpg
Geçtiğimiz aylarda Dosya paylaşım sitelerinin başlarının büyük dertlerde olduğunu daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk.Megaupload ve ThePirateBay gibi sitelerin başına gelenlerden sonra kendince büyük bir önlem alma gereksinimi duydu.

Bu güvenlik önlemini alma konusunda kararsız kalan RapidShare sonunda Free kullanıcılara verilecek hız sınırının belli bir hıza sabitlenmesini karar kıldı.

1330253891_21.png

Böle bir karar neyi etkiliyor ne niçin gerekli?

Büyük dosya paylaşım sitelerinin kapanması kullanıcıları alternatif siteleri yöneltti. Milyonlarca kullanıcısı olan Hotfile, Wupload ve daha nice site telif hakları nedeniyle bünyesinde bulunan bir çok dosyaya erişimi engellediğini biliyoruz. Kullanıcıların mağdur olduğu bu dönemlerde RapidShare diğer paylaşım sitelerine nazaran biraz daha ağır bir politika izleyerek dosyaların erişime kapatılmasını hafif oranlarda gerçekleştirdi. Bütün bu bahsettiğimiz olaylar kullanıcıların yoğun bir şekilde kendisini tercih etmesini ve bu yoğunluk ile son zamanlarda gerçekleşen olayları gören RapidShare bu tarz bir önlem almakla bir nebze de olsa önlem almış görünüyor.

1330253972_rapidshare-limits-download.jpg

Rapishare'den gelen açıklamaya göre ;
tüm dosyalar için sınırlamanın olmadığı belirtilirken, yükleyicilerin yasal dosyalarının belli aralıklarda kontrol edilmesine izin verilmesi dahilinde hız sınırlaması getirilmeyeceği de açıklamada yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.