İnternet

RedHack lideri konuştu !

RedHack lideri konuştu: “Eylemlerimiz artarak devam edecek”

RedHack lideri konuştu !

Emniyet sitelerini çökerten ve son olarak İçişleri Bakanlığı sitesine sızan RedHack, tutuklanan kişilerin kendi üyeleri olmadığını, eylemlerinin artacağını açıkladı.

1335549190_1.jpg


Dünya çapında eylemleriyle gündeme gelen Anonymous’un bir benzeri gibi ülkemizde kendini gösteren RedHack, Radikal Gazetesi’nden Serkan Ocak’ın sorularını yanıtladı. ‘MaNYaK’ takma dını kullanan RedHack lideri, grubun nasıl profillerden oluştuğunu ve amaçlarını açıkladı.

Öncelikle RedHack üyelerinin Türkiye’de olduğunu ve sanılandan fazla olduğunu söyleyen grubun lideri, çekirdek ekibin 12 kişiden oluştuğunu açıkladı. Bu kişilerin kendi dalında uzman ve sosyal olarak okumuş kültürlü insanlar olduğuna değinen RedHack lideri, tutuklanan kişilerin üyeleri olmadığına işaret etti.

Herhangi bir örgüte bağlı olmadıklarını açıklayan RedHack lideri, eylemlerinin devam edeceğini açıkladı. İşte röportajdan önemli satır başları:

  • Bize dava açıp 7 masum insanı tutuklayan savcı, zaman aşımına uğrayan Sivas davasının ve bir çok gencin tutuklu yargılandığı Hopa davasının da özel yetkili savcısıdır. Sırf buna bakarak olayın doğruluğunu veya yanlışlığını anlayabilirsiniz. Doğrusu gözaltına alınan ve tutuklananların çoğunu polis ve özel yetkili savcının ‘deneme-yanılma’ yaparak tutukladığını düşünüyoruz.
  • Tutuklananlar arasında olan 17 yaşındaki Duygu Kerimoğlu’nun Suriye işgaline karşı Facebook ve Twitter’da yaptığı yorumların tutuklanmasındaki asıl sebep olduğunu düşünüyoruz. Yine tutuklananlar arasında olan Devrim Ali Avcu’nun bilgisayarı bile olmamasına rağmen sırf iktidara muhalif olduğu için rehabilite amacıyla cezaevine gönderildiğini düşünüyoruz.
  • Erbay Değerli ve Uğur Cihan Okutulmuş gibi insanların da RedHack haberlerini paylaştıkları gerekçe gösterilmiş. Asıl mesele bunlardan birinin muhalif, bir rapçı diğerinin ise işçi mücadelesine inanan bir emekçi olması.
  • Eylemlerimiz artarak, onların emekçilere orantısız şiddetine oranla ‘orantılı’ sürecek. Benden sonra da nice MaNYaK’lar nice gelecek. Bu mücadele, onlar, yani vatandaşı sömüren seçkin kravatlılar başka bir ülkeye sığınana kadar devam edecek.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.