İnternet

RedHack YÖK'ün sitesini çökertti

YÖK'ün veri paylaşım portalını çökertti ve 60 bin belgeyi ele geçirdi. İçlerinde birçok gizli ibaresinin de bulunduğu belgeleri açıklayacaklarını söylediler.

RedHack YÖK'ün sitesini çökertti

YÖK'ün internet sitesine siber saldırıda bulunan RedHack, 60 bin gizli belgeyi ele geçirdiğini duyurdu.

İSTANBUL- RedHack, bir kez daha Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)'ün internet sayfalarına siber saldırılarda bulundu.

YÖK'ün Elektronik Paylaşım Sistemi ebys.yok.gov.tr'i hackleyen RedHack, aralarında gizli ibaresi bulunan 60 binin üzerinde dokümanı ele geçirdiklerini açıkladı. Hala siteye erişim yapılamazken, RedHack YÖK'ün fişi çektiğini söyledi.

1346390835_redhack4.jpg

RedHack'in sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Eylemi, öldürülmesinin 17. yıldönümünde Metin Göktepe ve dün kaybettiğimiz maden işçilerine atfediyoruz" denildi.

Ele geçirilen bir belgede, Giresun Üniversitesi tarafından ihalesi gerçekleştirilen makine ve teçhizatların alımı sırasında yapılan usulsüzlükler yer alıyor. Gazi, Adnan Menderes ve Uludağ Üniversitesi'ne ait olan belgelerde, İstanbul Üniversitesi'nde 1.537.719.46 TL'lik muhasebe kayıtlarına girilmediği de ortaya çıktı. Redhack ilerleyen saatlerde KPSS ile ilgili yolsuzluk belgelerini açıklayacağını duyurdu.

Yorumlar
Hakan
Dün de CHP nin sitesi çökertilmiş. Ben de onları tebrik ediyorum.
Cevapla
İsmail
Redhacki tebrik ediyorum
Cevapla
must
bunlar dhkp-c mitanı da bu yolsuzlukları yapanlar ne militanı acaba...?
Cevapla
melik
ulan bunlarda olmasa ... helal diyorm
Cevapla
Bunlar da olmasa imiş:-) eblehliğin lüzumu yok, bu elemanlar DHKP-C militanıdır, bilmem baska hangi terör örgütlerine taşeronluk yapıyorlar, hala iyiki var diyecek misiniz?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.