İnternet

Sahte WiFi bilgilerinizi çalıyor!

Yapılan araştırmaya göre bağlanılan sahte WiFi bilgilerin çalınmasına neden oluyor.

Sahte WiFi bilgilerinizi çalıyor!

Hanover'de bulunan Leibniz Üniversitesi uzmanların yaptığı araştırmada, Google'ın işletim sistemi Android'de bulunan 13 bin 500 uygulamayı test ettiler.

Araştırmanın sonucuna göre Google Play'deki uygulamaların yüzde 8'i test sonucunda güvensizlik gösterdi. Test edilen uygulamaların bir kısmının bankacılık verileri dahil telefonda bulunan kişisel verilerin ele geçirilmesine izin verdiği anlaşıldı.

1350979506_wifi-logo.jpg

Test aşaması sırasında uzmanlar sahte WiFi ağı kurarak telefonla bağlandılar. Sahte WiFi kullanan telefonların e-mail dahil sosyal medya hesaplarının şifrelerini bir ağa aktardığı tespit edildi.

Test aşamasında kullanılan ve güvenlik açığı uygulamaların milyonlarca insan tarafından indirildiği tespit edildi.

Yorumlar
Bazennn
Arkadasa aynen katiliyorum ayrica bu kadar sorunlu uygulama varken neden halen bunlari sistemlerinden kaldirmiyorlar. bizlerde farketmeden yuklemek durumunda kaliyoruz.
Cevapla
Kenan onlen
Boyle haberlerle surekli karsilasiyoruz. Bu universite bir arastirma yapmis ne guzel yapmis ama o zararli uygulamalarin ismini vermedikten sonra ne ise yaradi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.