İnternet

Sahte Youtube internette ortalığı karıştırdı!

Suriye'de ortaya çıkan Youtube benzeri site ortalığı karıştırdı!

Sahte Youtube internette ortalığı karıştırdı!

Dünyanın en fazla ziyaret edilen video paylaşım sitesi Youtube'un kopyaları piyasada kol gezmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Youtube'a benzer bir site ortaya çıktı. Sahte Youtube internet aleminde ortalığı karıştırdı.

Suriye'de ortaya çıkan Youtube görünümlü sahte site bütün Dünya'nın gündemine bomba gibi düştü. Site Youtube benzeri fakat oldukça zararlı kodları içinde barındıran ve tehlikeli diyebileceğimiz web site türlerinden oluşuyor.

1332162514_what-is-the-secret-of-success-for-youtube-stars.jpgKullanıcıların gizliliğine yönelik tehdit oluşturan site Suriye'de büyük tepki topladı. Bütün bu olanlardan sonra site Electronic Frontier Foundation (EFF) tarafından kapatılarak yayın hayatına son verildi. Bütün bu yapılanların arkasında Suriye hükümeti yetkililerinin olduğunu iddaa eden uzmanlar da var.

Site nasıl çalışıyor?

1332161855_20120317123222.jpg

Electronic Frontier Foundation (EFF) tarafından kapattırılan siteye Gmail kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapaibliyorsunuz, giriş yapıldıktan sonra Adobe Flash Player güncellemesi ile kullanıcıların bilgilerini sahibine gönderdiği biliniyor. Sadece bununla kalmıyor, zararlı yazılım bilgisiyara bulaştıktan sonra başka yazılımları da sizin bilgisayarınıza sürükleyerek tehditleri çoğaltabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.