Samsung İnternet Tarayıcısı artık Windows PC'lerde

Samsung, güçlü internet tarayıcısını Windows PC kullanıcıları için sunarak, internet deneyimini yeni bir boyuta taşıyor.

Samsung İnternet Tarayıcısı artık Windows PC'lerde

Samsung, tüm Galaxy akıllı telefonlarında kendi geliştirdiği Samsung Internet tarayıcısını kullanıyor. Dağıtılan cihazların büyük hacmi göz önüne alındığında, önemli bir tarayıcı pazar payına sahip olduklarını düşünebilirsiniz. Ancak, beklentilerin aksine, Statcounter raporu Samsung Internet'in yalnızca yaklaşık %3'lük bir pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Bunu ele almak için marka, Microsoft Store'da mevcut olan Windows tabanlı bilgisayarlar için tasarlanmış bir tarayıcı sürümü sunarak bir değişikliğe hazırlanıyor gibi görünüyor.

Samsung Internet'in Windows sürümü, farklı cihazları kullanmayı kolaylaştırabilir. Telefonunuzla PC'niz arasında tarayıcı verilerinizi, örneğin geçmiş, yer işaretleri ve açık sekmeler gibi verileri senkronize edebilirsiniz. Bu, daha önce birçok kişinin telefonlarında Samsung Internet kullanmaktan vazgeçmesine neden olan bir boşluğu kapatmaya yardımcı olur.

Şu anda Windows sürümü Samsung Internet hâlâ yeni. Samsung hesabınızla giriş yapabilirsiniz, ancak senkronizasyon biraz sınırlı. Önemli şeyler, şimdilik şifreleri senkronizasyonu gibi özellikler eksik.

Windows için Samsung Internet, Android sürümünden bazı özellikleri alıyor, örneğin reklam engelleyici ve takip engelleyici gibi. Ancak Android sürümüne alışkınsanız, yabancı diller için çevirmen aracı gibi bazı özellikleri özleyebilirsiniz.

Windows için Samsung Internet, Chrome Web Store'dan eklentiler eklemenize izin veriyor. Bu, tarayıcı deneyiminizi kişiselleştirmenize olanak tanır. Yine de, Windows sürümü, Android olanına kıyasla daha temel özelliklere sahip.