İnternet

Samsung, Müzik Servisi Tidal İddialarına Açıklık Getirdi

Milk Music müzik servisini kapatmaya hazırlanan Samsung, sektörün iddialı servislerinden Tidal'ı satın alacak mı? Detaylar haberimizde...


Çevrimiçi müzik piyasasında  Milk Music hizmetiyle bir süredir var olmaya çalışan Samsung ne yazık ki bunda başarılı olamadı. Güney Koreli teknoloji devi sadece Amerika’da kullanılan müzik servisini kapatmaya hazırlandığını bildirdi.

Samsung’un Milk Music servisini kapatacağına dair haberler yeni değil ve ayrıca bu gelişme önemli bir iddiayı da beraberinde getirdi. İddiaya göre Samsung, Jay Z’nin sahibi olduğu müzik servisi Tidal'ı satın almak içn bir süredir görüşmeler yürütüyor.

1457329939_tidal-jay-z-samsung.jpg

Samsung’un bir numaralı rakibi Apple’ın bu alanda Apple Music ile kısa süre içerisinde kayda değer bir başarı yakalaması, Tidal iddiasının gerçekleşme olasılığını önemli ölçüde artırdı. Üstelik Samsung yöneticileri ve Tidal’ın sahibi Jay Z’nin ekim ayında bir araya gelmesi anlaşmanın büyük oranda gerçekleştiğinin önemli bir işareti olarak gösterildi.

Fakat beklenen olmadı. Samsung cephesinden yapılan açıklamada şirketin müzik servisi Tidal ile ilgilenmediği bildirildi. Satın alım işleminin üzerine şimdilik perde örtüldü diyebiliriz. Ancak Samsung’un müzik piyasasında Spotify ve Apple Music’e karşı bir hamle beklenmiyor değil.


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.