İnternet

Siemens “E-İmza” ile tasarruf ediyor

"İmzala-Gönder"e geçiş yapan Siemens, banka süreçlerini hızlandırarak zaman tasarrufu sağlamaya başladı.

Siemens “E-İmza” ile tasarruf ediyor

E-GÜVEN’in kurumlara hız ve esneklik kazandıran ürünü “İmzala-Gönder”e geçiş yapan Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş., banka süreçlerini hızlandırarak zaman tasarrufu sağlamaya başladı. Yazışmaların dijital ortamda imzalanıp gönderilmesini sağlayan sistem, banka ile ilgili süreçlerde fiziksel yazışmaları tümüyle ortadan kaldırdı. İmzala-Gönder sistemi ile yılda ortalama  3.600 belge imzalanırken, yılda 24 iş günü çalışmaya denk iş yükünden tasarruf edilmesini sağlıyor.

Dünyanın önde gelen şirketlerinden Siemens, İmzala-Gönder’i banka süreçleri için kullanmaya başladı. Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş, hazine departmanı kapsamında yürütülen işlemlerin banka talimat süreçlerini kısaltmak, esnek ve güvenli bir yapı ile işlemleri yürütebilmek için İmzala-Gönder ürününü tercih etti. Bu proje kapsamında hazine departmanı bünyesinde gerçekleştirilen günlük nakit yönetimi işlemleri,kur riski yönetimi işlemleri, teminat mektubu-garanti işlemlerine ilişkin talimatlar gibi belgelerin tümü İmzala-Gönder platformu üzerinden imza yetkililerine gönderiliyor. Dijital ortamda imza işleminin tamamlanmasının ardından belgeler ilgili bankalara sistem üzerinden elektronik olarak anında iletiliyor.

1367866553_a55d9914-4891-492c-85a5-8ce4b4b9c62f.jpg

Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. Finans Direktörü Kemal Girginer konuyla ilgili olarak “Siemens olarak hayatı kolaylaştıran yenilikçi çözümlere her zaman önem veriyoruz. E-GÜVEN ile birlikte hayata geçirdiğimiz İmzala-Gönder projesi de bize banka ilişkileri anlamında büyük avantajlar sağlıyor. Eskiden tümüyle fiziksel ortamda yapılan banka yazışmalarını artık dijital ortamda mekandan bağımsız bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu yenilikçi çözüm bize güvenlik, esneklik ve zaman tasarrufu sağlıyor ve biz de müşterilerimiz için yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanabiliyoruz” dedi.

Siemens, İmzala-Gönder ile ölçülebilir tasarruflar elde ediyor

İmzala-Gönder sistemine geçiş yapan Siemens, güvenlik ve esneklik gibi avantajların yanında günde imza başına yaklaşık 4 dakikalık bir zaman tasarrufu elde etmeye başlamıştır. Günde ortalama 15 evrakın işleme alındığı düşünüldüğünde; her gün 60 dakika yani 1 saatlik bir iş yükünden tasarruf edilmeye başlanmıştır.

Yazışmaların dijital ortamda, mekândan bağımsız olarak imzalanıp gönderilmesini sağlayan sistem, banka süreçlerinde fiziksel yazışmaları tümüyle ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. İmzala-Gönder sistemiyle yılda ortalama 3.600 belge imzalanıp bir sene içinde toplam 240 saat yani 24 iş günlük bir çalışmaya denk iş yükünden tasarruf sağlanmaktadır.

1367866422_10b399a7-0fa4-4a28-b88a-6cff64b780ec.jpgE-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Müdürü Ayşegül Tüzün konuyla ilgili “Siemens gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biriyle bu projeyi hayata geçirmiş olmak bizim için sevindirici. E- imza artık inovatif, çabuk hareket etmek isteyen şirketler için bir gereklilik. Islak imza ile gerçekleştirilen süreçler çoğu zaman saatler alırken, e-imza ve mobil imza kullanılan bu çözümle dakikalar içerisinde tamamlanmış oluyor. Sadece bu açıdan bile değerlendirildiğinde sağlanan fayda oldukça önemli seviyelerde ve bu deneyimin e-imza konusunda sektörün diğer kurumlarına da ışık tutacağını düşünüyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.