İnternet

Filistin'i resmen kabul etti

Uzun bir süredir Google tarafından ülke olarak kabul edilmeyen Filistin, artık tanındı

Filistin'i resmen kabul etti

Arama motoru olarak tanıdığımız Google hem Amerika için  hem de dünya için aslında çok politik bir noktada. Reklam gelirleriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google gün geçtikçe büyümeye devam ederken, tüm dünyanın elinin altında bulunan internet dünyasının büyük bir payına sahip durumda.

Kritik konumdaki firmaların ister istemez politik bir konumları da oluşuyor. Örneğin daha önce Google'da Filistin "toprakları" olarak geçen ibare nedeniyle Filistin Google tarafından devlet olarak tanınmamış kabul ediliyordu.

1367779562_resim1.jpg

www.google.ps sitesinde 1 Mayıs itibariyle değişiklik yapılarak Filistin toprakları ibaresi Filistin olarak düzeltildi. Google temsilcilerinden Nathan Tyler Filistin'in artık devlet statüsü kazandığını kabul ettiklerini bu nedenler www.google.ps sitesinde değişiklik yaptıklarını belirtti.

Küçük adımlarla da olsa Filistin için umut vaad ediyor. Google bu kararından İsrail de memnun olmadı. İsrail dış içleri bakanlığından, Google'ın bu kararının üzüntü yarattığı belirtildi.

Yorumlar
hacı
filistin tanınsa ne tanınmasa ne somurgeden farkı mı var filistinin.Bu araplardan adam olmaz.
Cevapla
özhan
Allah'a cok şükür. ufakta olsa iyi gelisme....
Cevapla
İbrahim
O çok bilmiş yorumcular bu konu hakkında da yorumlarınızı bekliyoruz
Cevapla
Misafir
saçma konuşma ibrahim çok bilmiş olan sensin ki öyle bir yorum yapmışsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.