İnternet

Snapchat'e video konferans özelliği geldi

Snapchat, yeni güncelleme ile kullanıcılarına 16 kişiye kadar görüntülü görüşme yapmayı sağlayan yeni bir özelliği hayata geçiriyor. Güncelleme ile bir dizi yeni özellik de Snapchat'e eklenmiş oldu.

Snapchat video konferans desteği sunacak!

Snapchat, görüntülü grup görüşmesi yapma ve kullanıcıların Hikayeler'e yüklenen snaps'lere arkadaşlarını etiketlemelerini sağlayacak yeni bir özellik getiriyor. Bu yeni özellikler sayesinde kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen Snapchat, bu konuda başarılı olabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz.

Hatırlarsanız geçen gün yaptığımız haberimizde Snapchat'in küçülmeye gittiğini sizlerle paylaşmıştık. Tasarruf konusunda adım atan Snapchat, anlaşılan tasarruf sonucu elde ettiği gelirleri tekrardan yükselişi için kullanacak gibi duruyor.

Snapchat'e video konferans özelliği geldi - Resim : 1

Snapchat’in macerası bir “kısa ömürlü mesaj” uygulaması olarak başlamıştı. Ancak bunun üzerine zamanla yeni özellikler koyan uygulama, artık insanların arkadaşlarıyla tüm gün takılabilecekleri bir mecraya dönüşecek durumda. 

Snapchat kullanıcıları görüntülü grup sohbeti özelliği sayesinde 16 arkadaş aynı anda konuşabilecek. Sesli sohbete geçiş yapıldığında ise 32 kişiyle eş zamanlı olarak iletişim kurulabilecek. Ek olarak, Snapchat kullanıcıları hikayelerdeki kişi etiketleri üzerinden o kişiyi arkadaş olarak ekleyebilecek veya herkese açık hikayelerini görüntüleyebilecekler.

Yeni gelecek olan bu özelliklerin henüz hangi güncelleme ile geleceği belli olmasada, bu özelliklerin gelmesiyle Snapchat’in kullanıcı sayısını arttırması adına altın bir fırsat olabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.