İnternet

Sony'den yeni kağıt piller geliyor!

İşte karşınızda Sony'nin yeni geliştirdiği biyolojik pil!

Sony'den yeni kağıt piller geliyor!

Her geçen gün büyüyen teknoloji dünyasında bir yenilikden daha gözümüzü alamıyoruz. Dev elektronik üretici firma Sony'den kağıt pil haberi... Sony'nin geliştirmiş olduğu bu yeni biyolojik pil çok konuşulacak. Yeni pilin çalışma mantığı şu şekilde, enzimler yardımı ile ağacın fiber yapısı içinde yer alan selüloz içinde depolanan glukozu parçalayarak çalışıyor.

1331434743_pilkagit.jpgSony bu projesinde birbirleriyle tepkimeye giren elementleri birbirinden ayrı tutarak
hidrojen iyonlarının akışının da sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu sayede sistemin elektriksel olarak düzgün bir ritimde çalışmasını sağlıyor. Bu, aynı zamanda sistemin elektriksel olarak dengeli çalışmasını da garantiliyor. Yukarıdaki sistemin oluşturduğu elektronlar bir araya gelerek elektriği oluşturuyorlar.Hidrojen iyonları ve ekektronlar tekrar atmosferik oksijen ile birleştiriliyor ve böylece bir katalizör eşliğinde su oluşturuluyor.

Sony bu tarz denemelere daha önce de girişmiş, projelerini 2007'den beri tam titizlikle yürütüyordu. Önceki çalışmalarında verim alamamış bu çalışmasında istediğini elde etmeye başlamıştı.
Firma ilk olarak 2007 yılında glukoz tabanlı güç hücresini üretmiş fakat bu örnek glokuzdan şekeri ayrıştırabilen ilk model olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.