İnternet

Sosyal medyada gündem Gezi Parkı

Halkın sanal ortamdaki gücünü gözler önüne seren sosyal medyada Gezi Parkı olayları ilk sırada.

Sosyal medyada gündem Gezi Parkı

Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmesi ve yerine bir alışveriş merkezinin yapılacak olması sosyal medyada gündemin birinci sırasına oturdu. Facebook ve Twitter'da karşımıza çıkan haberlerin neredeyse tamamı Gezi Parkı olaylarını gözler önüne sererker, yaşanan olaylar dış basında da gündemin birinci sırasında yerini aldı.
1370080721_9452275827116817491921304104728n.jpg

CNN Int., BBC, RT World, Al Jazeera ve hatta Norveçli VG TV canlı yayın yaptı. Uluslararası Af Örgütü’nden kınama geldi. Twitter’da dün bir ara dünya çapında en çok konuşulan 10 konudan 5’i, olaylarla ilgiliydi. Twitter’daki #direngeziparkı ve #occupygezi etiketleri, Malezya’dan California’ya, Afrika’dan Rusya’ya geniş bir coğrafyada paylaşıldı.

Kamuoyunda büyük ses getiren gösterilere Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Karşıyaka ve Göztepe taraftarı da sosyal medya üzerinden oluşturdukları ortak sesle Taksim Meydanı'nda gösterilere katıldı.
Yorumlar
Gakk0
Ben topum. ha ha ha
Cevapla
Misafir
gakko; kardan adam olur, senden adan olmaz
Cevapla
Misafir
gakko, evlat olsan sevilmezsin :)
Cevapla
GakkO
acaba bu ilkokul çocuğu laflarıyla nereye varicaksin? (merak)
Cevapla
Misafir
gakko, adam degilsin!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.