İnternet

StarLink Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’da Splunk Distribütörü Oluyor

StarLink ve Splunk gücünü birleştiriyor.

StarLink Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’da Splunk Distribütörü Oluyor

Bölgenin güvenlik odaklı “Gerçek” Katma Değerli Distribütörü StarLink gerçek zamanlı Operasyonel Bilgi Edinme (Real-Time Operational Intelligence) alanında önde gelen yazılım platformları sağlayıcısı Splunk ile distribütörlük anlaşması imzaladığını duyurdu. StarLink Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgelerinde yaygın iş ortakları kanal ağıüzerinden Splunk ürünlerinin özel şirketlere ve kamu kurumlarına tedariğini sağlayacak.

Splunk Enterprise web sitelerinde, uygulamalarda, sunucularda, ağlarda, sensörlerde, mobil cihazlarda ve daha birçok noktada oluşturulan makine verilerini toplar, endeksler, izler, analiz eder ve görüntüler. Kullanıcılar Splunk Enterprise ile BT operasyonları, uygulama dağıtımı, güvenlik, uyumluluk, dijital zeka ve iş analitiğini de kapsayan birçok kullanım alanında gerçek zamanlı görünürlük ve farkındalık kazanırlar. StarLink ayrıca “Splunk App for Enterprise Security” ve “Hunk®: Splunk Analytics for Hadoop and NoSQL databases” gibi Splunk’ın premium uygulamalarının da distribütörlüğünü gerçekleştirecek

Bu anlaşma ile ilgili düşüncelerini “Splunk, StarLink ile imzaladığı Orta Doğu, Türkiye ve Afrika bölgelerini kapsayan distribütörlük anlaşmasından heyecan duymaktadır.” sözleriyle dile getiren Splunk’ın EMEA İş Ortaklıkları ve Kanal Direktörü Andrew Morris“StarLink’in güvenlik ve BT operasyonları alanındaki bölgesel deneyimi sayesinde bu anlaşma, Splunk’ın daha fazla organizasyona makine verilerinden derinlikli BT ve iş analiz sonuçları sağlaması açısından bir kapı açacaktır.” dedi.

StarLink İş Stratejileri Başkan Yardımcısı Avinash Advani “Makine verilerinin analizinde tartışmasız lider olan Splunk ile anlaşma imzalamak StarLink için stratejik bir dönüm noktasıdır.” sözleriyle anlaşmanın önemini vurguladı ve “İnternete bağlı cihaz sayısının giderek artması ve “Internet-of-Things” kavramının doğuşu ile birlikte her şeyin izlenmesi ve analizi, güvenlik istihbaratı ve akılcı kararlar alabilmek açısından daha kritik hale gelmiştir.” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.