İnternet

Tim Cook'tan çarpıcı Facebook açıklaması

Apple CEO'su Tim Cook Facebook ve Android'i sert bir dille eleştirdi. Tim Cook, Apple kullanıcılarının asla veri ihlali ile karşılaşmayacağının da altını çizdi.

Apple CEO'su Facebook ve Android'i eleştirdi!

Facebook'un göz göre göre 50 milyon kullanıcısının verilerini sızdırması ve ABD seçimlerini dolaylı yoldan manipüle etmesi teknoloji gündemine bomba gibi düşümüştü. Kullanıcı kaybetmenin yanında çok ciddi davalar ile karşı karşıya kalacak olan Facebook'a bir eleştiri de Apple CEO'su Tim Cook'tan geldi.

Tim Cook, katıldığı MSNBC programında; Facebook ve Google'ın kendi uygulama mağazalarındaki yazılımlarının güvenlik açısından yetersiz olduğunu söyledi. Apple'ın müşterilerinin güvenliği için App Store'daki uygulamalarını tek tek taradığını belirten Tim Cook, bu tip bir olay ile müşterilerinin asla karşılaşmayacağının da altını çiziyor.

Tim Cook, Mark Zuckerberg'in davaların yanında hükümet soruşturmalarıyla ile karşı karşıya kalacağını da belirtiyor.

Bildiğiniz gibi son iOS güncellemeleri ile sistemdeki Facebook entegrasyonu kaldırılmıştı. Apple'ın neden böyle bir hamle yaptığı ise son çıkan skandal ile anlaşılmış oldu.

Kim bilir belki Facebook soruşturmalar sonucunda ağır yaptırımlar ile karşılaşıp sosyal medya sektöründen çekilir...

Yorumlar
Timothy
iOS kullanıp, sosyal medya denen vakit öldürücü işlerle ilgilenmeyenler olarak dışarıdan gülerek seyrediyoruz :)
Cevapla
Ertuğrul
Aynen öyle :)
Ertuğrul
Aynen öyle :)
türk
GOOGLE hangi saatte tuvalete çıktığımızı bile biliyor ama ona çıt yok nedense!! Google fotolar ile tüm resim videolar, yedeklemeler ile tüm cihaz verileri, tüm telefon görüşmeleri ve mesajlar, siyasi tercihlerden cinsel eğilimlere, lokasyondan ticari tercihlere kadar aklınıza ne ama ne gelirse an be an kayıt altına alınıyor ama tek çıt yok!! kaydetmeyin kardeşim. hattımı telefona takarım nette sörfümü yapar çıkarım sana ne lan! kişiye özel reklam servisi adı altında her bi booo**ku kaydedip duruyorlar. arkadaş biri bunlara bi dur demeli. istihbarat servislerine bile gerek kalmadı bunlar sayesinde
Cevapla
Mehmet
Tüm sosyal medya uygulamaları ve mobil telefon yazılımları zaten istihbarat servislerine hizmet ediyor. İnsanlar olarak da bu tür fişlenme araçları için bir de para ödüyoruz! Güzel sistem oturtmuşlar gerçekten..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.