İnternet

Tivibu'dan Yandex.Haritalar ile TV üzerinden yol durumu hizmeti

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, Yandex.Haritalar uygulamasına yer vererek, trafik durumunu TV ekranından öğrenebilme imkânı sunuyor. Tivibu kullanıcıları, Yandex.Haritalar uygulaması ile seçtikleri illerde ve bö

Tivibu'dan Yandex.Haritalar ile TV üzerinden yol durumu hizmeti

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu, zengin TV içeriği ile birlikte, sunduğu diğer hizmetlerle de kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

Tivibu platformunda yer alan “Uygulama Dükkânı” hizmeti, yeni eklenen Yandex.Haritalar uygulaması ile daha da zenginleşti. Yandex.Haritalar uygulaması ile kullanıcılar; seçtikleri illerin haritalarını görebilmenin ve yol durumu hakkında bilgi edinebilmenin yanı sıra, favori yerleri kaydedebilecekler ve tam ekran trafik yoğunluğunu takip edebilecekler.

Tivibu kullanıcıları Yandex.Haritalar uygulaması ile trafik durumunu, ana yollardan sokaklara kadar ayrıntılı bir şekilde TV ekranlarında görme fırsatı bulacaklar. Tivibu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan Yandex.Haritalar uygulaması, Tivibu kumandası ile kolay bir şekilde yönetilebilecek.

1412086621_harita1.jpg

Haritanın yönetimi kullanıcıların elinde

Kullanıcılar uygulamayı ilk açtıklarında İstanbul yol haritası ile karşılaşıyor, ana menüden “İl Seçimi” başlığını kullanarak açılışta gelmesini istedikleri şehri seçebiliyorlar. Kullanıcılar Tivibu kumandasının yön tuşları ile harita üzerinde, yakınlaştırabilme veya uzaklaştırabilme gibi çeşitli ayarlamalar yapabiliyor.

Tivibu platformunun Yandex.Haritalar uygulaması, favori yerleri belirleyebilme özelliği ile kullanıcılara zaman kazandırıyor. Kullanıcılar, sıklıkla baktıkları bölgeleri istedikleri bir isimle kaydedebiliyor ve tek tuşa basarak trafik bilgilerine ulaşabiliyorlar. Kumandanın renkli fonksiyon tuşları da çeşitli ayarlamalar yapma imkânı sunuyor. “Ayarlar” seçeneği ile kullanıcılar, Yandex’in harita uygulamasını istedikleri yönde kişiselleştirebiliyor. Açılışta seçilen ilin, favori bölgelerden birinin ya da harita tipinin otomatik olarak gelmesi kullanıcıların yönetebileceği ayarlar arasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.