İnternet

Trump, internette gizliliği ortadan kaldıran yasayı imzaladı!

ABD başkanı Trump, internette gizliliği ortadan kaldıracak olan yasayı imzaladı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Trump, internette gizliliği ortadan kaldıran yasayı imzaladı!

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump'ın, internette gizliliği ortadan kaldıracak olan yasayı imzalayabileceğini sizlere aktarmıştık. Başkan Donald Trump, Obama dönemindeki internetteki gizlilik kurallarını resmen kaldıran bir tasarıyı bugün imzaladı.

İnternet sağlayıcılarının; ziyaret ettiğiniz web siteleri, kullandığınız uygulamalar veya bulunduğunuz yer gibi sizinle ilgili hassas bilgileri paylaşmadan önce izin almaları gerekiyordu. Ancak yeni kurallara göre artık bu izin alma olayı ortadan kalkıyor.

1491286444_kirnet-2.jpg

İnternet sağlayıcıları artık yeni yasalar sayesinde kullanıcılarının izinini almadan, internet geçmişi, kullandığı uygulamalar, konum bilgileri ve internet üzerinden gerçekleştirilen ve izlenebilen tüm işlemleri 3. parti kuruluşlara satabilecek. Bu sayede internette kişiselleştirilmiş reklam daha sağlıklı bir şekilde kullanılmış olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.