İnternet

Türk çocugunun Doodle'ı anasayfada

'Doodle 4 Google' yarışması kapsamında finale kalan Doodle Google'ın anasayfasında.

Türk çocugunun Doodle'ı anasayfada

Türkiye'nin Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm bakanlıklarının destek verdiği ve Google'ın düzenlediği 'Türkiye'nin Harikaları' başlıklı Doodle yarışmasının finalisti belli oldu.

Doodle yarışmasına 50 binin üzerinde başvuru gerçekleşti ve bu yarışmada birinci halk oylamasıyla seçildi. Başvurular arasından seçilen birinci Ankara Gazi İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar'ın tasarladığı Doodle oldu. Tasarlanan Doodle Turizm Haftası kapsamında, Google ana sayfasında yer almaya hak kazandı.

1366262424_doodle4.jpg

Ayrıca Doodle 4 Google logo yarışmasında finale kalan 10 öğrenci ve öğretmenlerine de tablet armağan edildi.

Google Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, Global Doodle Tasarım ekibinden Kevin Laughlin'in yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerin katıldığı Miniatürk'te düzenlenen törende, finale kalan öğrenciler ödüllerini teslim aldı.

DOODLE 4 GOOGLE NEDİR?

Doodle 4 Google firmanın her ülkede düzenlemiş olduğu bir temalı fotoğraf yarışması.  Google dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfasında  Doodle adını verdiği özel logolar kullanıyor. Google Türkiye de Türkiye'deki, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan öğrenciler için kendi 'Doodle' tasarımlarını sergileyecekleri M.E.B destekli Google Doodle yarışması açtı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.