İnternet

Türk Telekom yeni kotasız tarifelerini açıkladı!

Türk Telekom, gelen yoğun tepkiler üzerine sitesinden kaldırdığı AKN'siz internet fiyatlarını yeniden yayınladı. İşte detaylar!


Türkiye'nin en büyük internet servis sağlayıcısı olan Türk Telekom, yaptığı açıklama ile geçtiğimiz günler AKN yani Adil Kullanım Noktası sistemi bulunmayan yeni tarifelerinin detaylarını paylaşmıştı. Ancak fiyatların aşırı yüksek olması ve halkın bu duruma karşı tepki göstermesi üzerine Türk Telekom fiyat listesini geri çekmişti.

Türk Telekom'un Lider Kampanya adını verdiği yeni tarifelerde en uygun paket 4 Mbps hızında ve 69 TL olduğu (24 ay taahhüt verirseniz 59 TL) görülüyordu. Çok düşük bir hız olan bu paketin halen 20-25 Mbps limitli paketlerle aynı fiyatta olması gözlerden kaçmıyor. En pahalı paket olan 100 Mbps paketin fiyatı ise 346 TL ve 24 ay taahhüt verdiğinizde rakam 336 TL oluyordu.

Türk Telekom yeni kotasız tarifelerini açıkladı!

Peki ne değişti? Türk Telekom fiyat listesini çektikten sonra ne oldu? Herkes bu hamlenin üzerine fiyatlarda bir güncelleme beklerken Türk Telekom farklı bir adım attı ve güncellemeyi fiyatlarda değil paketlerin isimlerinde yapmayı seçti. Yeni adıyla ''Limitsiz İnternet Çağı'' olan paket listesine baktığımız zaman fiyatlar hala aynı olarak görülmekte. Anlaşılan geri adım atmak gibi bir düşüncesi yok Türk Telekom'un.

AKN'siz internet kampanyasına ait fiyatlar şu şekilde;

  • 4 Mbps: 59,90 TL
  • 6 Mbps: 69,90 TL
  • 8 Mbps: 79,90 TL
  • 16 Mbps: 92,90 TL
  • 24 Mbps: 119,90 TL
  • 35 Mbps: 149,90 TL
  • 50 Mbps: 249,90 TL
  • 100 Mbps: 335,90 TL

Yorumlar
cem
Bakan açıklama yapıoyr akn kaldırıyoruz diyor bir de müjdeymiş gibi veriyor. sonra fiyata bak zaten ben adil kullanımlı yetiyor bana şimdi bu hızda kullanmam için 120 lira isteniyor. Devlet halkını soyduruyor. Arkadaşlar Tüm hızımızla bu fiyat bandında çıkıyorsa sözleşmeler bittiğinde Türk Telekom interneti kapatıyoruz. Almıyoruz. madem öyle bakalım nasıl duracaklarmış
Cevapla
xyz
İsteyen akn li abonelik tesis ettiremeyecek mi. Yani tüm paketler akn siz dolayısıyla kazık mı olacak. Eğer öyleyse bu resmen dolandırıcılık. Benim akn ile problemim yok ki zaten. Almışım 35 lik hız. AKN dolunca oluyor 16. Buda bana fazlasıyla yetiyor. AKN benim için sorun değil ki zaten. Yine de kaldıracaksan bana ne ek ücret isteme kardeşim.
Cevapla
sorma
50 Mbps 50 Tl olmalı yukarıda belirtilen fiyatlar çok pahalı insanları sömürüyorlar oysa halk 1 ay internet kullanmasa fiyatlar çok inerdi diye düşünüyorum.
Cevapla
Yiğit
Ne yaparsın bu şekilde halkı sömürecek insanlara verirsen ttnet i daha neler çıkacak bakalım bu ttnet in görünen yüzü insanları aptal yerine koyuyor hiç kimse kullanmasın diye yapmışlardır
Cevapla
inanç
hırsız ve hırsıza göz yuman bir ...........
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.