İnternet

Turkcell ile U-20 finali cebinizde!

Turkcelliler cep telefonlarına gelen SMS ile İstanbul’da oynanacak Fransa–Uruguay finalini izleme fırsatı bulacak.

Turkcell ile U-20 finali cebinizde!

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Dünya Kupası’ndan sonra FIFA’nın en önemli spor organizasyonu olan U-20 Dünya Kupası’na ulusal sponsor olarak katkı sağlıyor. 11 yıldır Türk futbolunu destekleyen Turkcell, turnuvada Akıllı Bilet uygulamasıyla FIFA tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. U-20 Milli Takımımızın maçlarında uygulanan Akıllı Bilet ile futbolseverler cep telefonlarına gelen SMS ile maçları seyretme keyfini yaşadı.

Tek biletle iki maç

Turkcell, Akıllı bilet, 13 Temmuz Cumartesi saat 18:00’deki turnuvanın üçüncülük maçı Irak-Gana ve 21:00’deki final maçı Fransa-Uruguay karşılaşmalarında da olacak. Telefonlarına gelen tek biletle futbolseverler, kuyrukta beklemeden, internette vakit kaybetmeden 3544’e FINAL yazıp SMS göndererek Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yerini alacak.

Koray Öztürkler: “Maçları izlemek artık çok daha kolay.”

1373627813_koray-ozturkler.jpgTurkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Turkcell kurulduğu günden bu yana Türkiye’de sporunun gelişmesine katkı sağlıyor. FIFA U-20 Dünya Kupası’nda başta millilerimiz olmak üzere verdiğimiz destek bizi gururlandırıyor. Millilerimize desteğimiz yanında Turkcell teknolojisi ile turnuvada da fark yaratmayı amaçladık. FIFA tarihinde ilk kez Turkcell Akıllı Bilet satışı Turkcell’in altyapısı ve teknolojisi ile millilerimizin maçlarında uygulandı. Şimdi de turnuvanın final maçında “Akıllı Bilet”i futbolseverlerle tekrar buluşturuyoruz. Finalde karşılaşacak her iki takıma da Turkcell olarak başarılar diliyoruz.”  

FIFA tarihinde bir ilk “Akıllı Bilet”

FIFA tarihinde ilk defa Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar, cep telefonuna gelen SMS'i stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek.

Taraftarların tek yapması gereken ‘FINAL’ yazarak 3544’e göndermek olacak ve sporseverler bu SMS ile stada giriş yapabilecek. Daha önce Türkiye A Milli Takımı maçlarında kullanılan teknoloji, U-20 Dünya Kupası’nda ülke sınırlarını da aştı.

1373627539_turkcell-akilli-bilet.jpg

Final Maçı

13 Temmuz 2013 Cumartesi

21.00 Fransa – Uruguay

Üçüncülük Maçı

13 Temmuz 2013 Cumartesi

18.00 Irak - Gana

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.