İnternet

Twitter takipçinizin hepsi gerçek değil!

Twitter'da insanları takibe alan hesapların yaklaşık yüzde 46'sı kadarı gerçek kişiler değil.

Twitter takipçinizin hepsi gerçek değil!

Twitter'da çok takip ediliyorsanız ve bu hoşunuza gidiyorsa bu haberimizi dikkatli okuyun. İtalya'nın Milano şehrinde ki Marco Camisani Calzolari isimli bir akademisyenin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, Twitter'da insanları takibe alan hesapların yaklaşık yüzde 46'sı kadarı gerçek kişiler değil.

1339407933_twitter.jpg

Marco Camisani Calzolari, bu araştırmayı yaparken 39 uluslararası markayı ve İtalyan markalarını inceledi.  Calzolari, Gerçek kişiler gibi Twitter hesabı oluşturan şirketlerin de bu durumdan direkt olarak sorumlu tutulamayacaklarını, bu uygulamanın genelde PR şirketleri tarafından, şirketin bile haberi olmadan gerçekleştirildiğini söyledi ve bu verilerin sonucu olarak, takipçi sayısının popülarite göstergesi olmayabileceğinin anlaşıldığını da ifade etti.

Peki takipçilerinizin gerçek olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz. Bunun anlamanız için aşağıdaki verdiğimiz bilgilere dikkat etmeniz yeterli olacak.

- Gerçek bir isim kullanıyor mu

- Kendisiyle ilgili profilinde detay paylaşmış mı

- Fotoğrafı var mı

- Farklı platformlarda (cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi) hesabına giriyor mu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.