İnternet

Twitter'a otomatik video oynatma özelliği geldi

Otomatik video oynatma özelliği Facebook'un ardından Twitter'a geldi.

Twitter'a otomatik video oynatma özelliği geldi

Facebook ve Instagram’dan aşina olduğumuz otomatik video oynatma özelliği Twitter’a geldi. Twitter’ın web ve iOS sürümleri için kullanıma sunulan otomatik video oynatma işlevi özellikle reklam veren kuruluşları, haliyle Twitter’ı önemli ölçüde memnun edecektir.

Android kullanıcılarının önümüzdeki süreçte kullanmayacağı başlayacağı otomatik video oynatma özelliği Facebook’takine benzer yapıda olacak. Videolardan tıklanmadığı müddetçe ses çıkışı gerçekleşmeyecek. Telefon yana doğru çevrildiğinde ise video otomatik olarak sesli bir şekilde devreye girecek. Kullanıcılar Facebook'ta olduğu gibi Twitter'da da otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakabilecek. 

Facebook’ta bir süredir kullanılan otomatik video oynatma özelliğiyle, video izleme oranlarında ciddi bir artış sağlanmıştı. Twitter’ın da bu istatistiği göz önünde bulundurup otomatik video oynatma özelliğini devreye sokması zaten beklenen bir gelişmeydi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.