İnternet

Twitter’da radikal değişim: Favori butonu gitti beğen butonu geldi

Twitter'da artık favlamayacaksınız. Beğeni butonu Twitter'a geldi.


Jack Dorsey'in kalıcı CEO olmasının ardından popüler mikro blog sitesi Twitter’da radikal değişimler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir gün içinde 2 bin olan takip etme sınırını 5 bine çıkaran Twitter, bu defa kendisiyle özdeşleşen “favori” butonunu “beğen” butonuna çevirdi.

You can say a lot with a heart. Introducing a new way to show how you feel on Twitter: https://t.co/WKBEmORXNW pic.twitter.com/G4ZGe0rDTP

— Twitter (@twitter) 3 Kasım 2015

 

 Favori butonun beğene dönüşmesiyle görsel anlamda da bir dizi değişimler yaşandı. Favori butonun simgesi olan yıldız, beğen butonunun ardından yerini kalbe bıraktı. Gri renkteki kalp herhangi bir tweet beğenildiğinde kırmızı renge dönüşüyor. Favoriler başlığı ayrıca bundan sonraki süreçte Beğeniler başlığı şeklinde görünecek.

Twitter’ın beğen butonu an itibariyle Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında, web sürümünde, TweetDeck platformunda, Vine’ın Android uygulamasında ve Vine’ın web sitesinde aktif edilmiş durumda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.