İnternet

Uçarken internette gezmek oldukça güzel ya maliyeti?

Uçaklarda internet kullanımı giderek artıyor!


Ülkemizde aşamalı olarak uçaklarda internet kullanımının arttığını görmekteyiz. Dünyada ise bu durum bizden çok daha hızlı ilerlemektedir. Ülkemizde uçaklarda internet kullanımı halen büyük bir soru işaretidir ama yurt dışında ve özellikle Amerika’da yolcuların internet kullanımları oldukça doğal bir süreç halindedir.

Amerika’nın en büyük mobil servis sağlayıcılarından biri olan GoGo, uluslararası hava sahasında kullanılacak internet fiyatlarında indirime gitti.

GoGo karasal yolculuklarda mobil GSM ağlarını kullanıyor ve bunu uçakların altına konan özel bir anten yöntemiyle sağlıyor. Bu sebepten dolayı yolcular 150 mbps intenet hızlarını cihazlarında görebilmektedir. Açıklanan tarifeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz. Pahalı mı yoksa ucuz mu bunun kararını kendiniz verebilirsiniz.

 1404399107_untitled.png

Not: Türk Hava Yolları'na 2 kez ulaşmaya çalıştım ama bir kez 22 dakika bir kezde 28 dakika hatta beklemek durumunda kaldığımız için THY internet kullanımı hakkında detaylı bilgiye ulaşamadık. Firma bu yazıyı okur ve bu konuda bizlere bilgi ve tarife yollarsa onu da ayrı bir haberle sizlere ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.